Budoucí technologie na veletrhu AMPER již nyní

Největší elektrotechnická událost v regionu střední Evropy se koná v termínu 15. - 18. 3. 2016 na brněnském výstavišti. Představí se 600 vystavovatelů z 22 zemí světa. Předchozí ročník veletrhu navštívilo 44.500 návštěvníků.

Největší lídři v oboru na jednom místě

Návštěvníci letos uvidí řadu unikátních novinek, mnohdy ve světové premiéře, prezentovaných šesti sty firmami. Mezi vystavovateli jsou zastoupeny přední světové koncerny i tradiční české firmy. Kromě stěžejních oborů veletrhu jako jsou elektroenergetika, automatizační a řídicí technika, elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace a elektronické součástky a moduly budou na veletrhu významně zastoupeny firmy prezentující zabezpečovací a komunikační systémy a osvětlovací techniku.

Budoucnost průmyslových procesů v konceptu Průmyslu 4.0

Současný celosvětový trend digitalizace průmyslové výroby v duchu konceptu Průmyslu 4.0 se promítá do většiny novinek řady vystavovatelů především v oblasti průmyslové automatizace. Vystavovatelé představí konkrétní výhody a možnosti řešení, jak průmyslové provozy posunout na vyšší úroveň. Na téma "Automatizace mění průmysl" proběhne ve dnech 15. - 17. 3. živý program přednášek a prezentací FÓRUM AUTOMATIZACE včetně uvedení zajímavých výukových a vzdělávacích projektů.

AMPER ve znamení SMART CITY technologií

Téma inteligentních měst již dávno není sci-fi a stává se stále aktuálnějším s ohledem na potřebu měst využívat ke svému rozvoji možnosti, které nabízejí moderní technologie. Veletrh AMPER se tak letos stal ideálním místem k propagaci novinek vystavovatelů z oblasti SMART CITY a zároveň prostorem k odborné diskuzi v rámci konference "SMART CITY v praxi". V rámci programu AMPER SMART CITY bude představena například veřejná celorepubliková mobilní síť pro IoT - SimpleCell / SIGFOX, volně programovatelný řídicí uzel pro aplikace v městské infrastruktuře Tecomat Foxtrot, trenažér inteligentní sítě Smart Grid - Micro Grid, řešení modernizace veřejného osvětlení v obcích s garantovanou úsporou energie, 100% elektrický autobus, inteligentní distribuční trafostanice, systém inteligentního měření, systém pro správu technických zařízení budov Desigo CC a další zajímavé SMART CITY novinky.

Vybrané zajímavosti doprovodného programu

Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program tvořený odbornými konferencemi, semináři, školeními a workshopy na aktuální oborová témata.

Přehlídka elektromobilů AMPER Motion letos ve veletržní premiéře uvede několik zajímavých vozů. Například Toyota Central Europe - Czech poprvé odhalí svou ikonu mezi hybridy Toyota Prius s projekcí důležitých informací na přední sklo a komfortní Lexus NX300h s panoramatickým zobrazením okolí a přednárazovým bezpečnostním systémem PCS. Návštěvníci mohou obdivovat také americké plně elektrické motocykly Zero z dílny firmy EuroCycles. Speciálním hostem bude doposud v ČR neprezentovaný moderní hybrid Fisker Karma oceněný pořadem Top Gear za "Luxusní vůz roku 2011". Součástí populárního programu je tematicky navazující konference Perspektivy e-mobility dne 15. 3.

Poprvé na veletrhu AMPER proběhne třídenní 28. ročník celostátního setkání elektrotechniků. Novinkou je také AMPER Start Up - program podporující začínající firmy.

Tradičně je pořádána prestižní soutěž ZLATÝ AMPER pro exponáty prezentované na veletrhu AMPER, které vynikají svými parametry a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru.

Letos již pátým rokem veletrh jako jediný přenáší veřejnosti živé diskuze o aktuálních tématech a dění na veletrhu v rámci AMPER FÓRA pořádaném redakcí portálu Elektrika.tv.

Více na www.amper.cz.

Klíčová slova ČR-elektronika-služby-AMPER-Expotrading-TERINVEST

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.