Předkvětnonedělní koncert na Strahově, Schola Gregoriana Pragensis a Adoremus

Schola Gregoriana Pragensis pod uměleckým vedením Davida Ebena, patřící mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby, a slovenský pěvecký sbor Adoremus, známé celoslovenské vokální těleso pod vedením sbormistra Dušana Billa, dramaturgicky zaměřené na sakrální hudbu, vystoupí společně na výjimečném koncertě v pátek 18. 3. 2016 v 19:30 v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově.

Dramaturgie koncertu přináší zpěvy Květné neděle a Velkého týdne. Umělecká tělesa představí program, v němž se spojuje předzvěst Kristova královského triumfu se zprávou o jeho umučení. Na koncertě zazní zpěvy ze slavnostního procesí Květné neděle i zpěvy ze specifického repertoáru Svatého týdne. Zajímavá jsou zpívaná čtení Velkého pátku, tzv. Pláč proroka Jeremiáše, v němž prorok naříká nad zpustošeným Jeruzalémem. V programu budou zastoupeny i zpěvy, doprovázející Velkopáteční obřad uctívání Kříže, zejm. Improperia, pomyslné výčitky Spasitele, adresované vyvolenému národu, i celému světu.

Koncert navazuje na loňský úspěšný společný projekt Scholy Gregoriana Pragensis a slovenského pěveckého sboru Adoremus na Slovensku.

Vyprodané katedrály na jejich koncertech v Nitře a v Trnavě svědčí o vysoké úrovni interpretace sakrální hudby.

Program, který zpřístupňuje repertoár ležící v samotných kořenech evropské hudební kultury a díla mistrů vokální polyfonie ověřené časem i křesťanskou tradicí, nabízí nevšední, jedinečný duchovní a umělecký zážitek.

Vstupenky jsou k dispozici na prodejních místech Ticketportal a nebo si je můžete zakoupit a vytisknout on-line - HOMEtickets!!

Další informace: https://www.ticketportal.cz/event.aspx?ID=134941

www.adoremus.sk

www.gregoriana.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Slovensko-hudba-církve-Schola Gregoriana Pragensis-Adoremus

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.