GSK hlásí růst tržeb za 3. kvartál i díky HIV divizi

Tržeb ve výši 6,13 miliardy liber dosáhla britská GSK, jedna z největších farmaceutických společností na světě, díky růstu v hned několika klíčových terapeutických oblastech. I přes lepší tržby ale hlásí GSK pokles provozního zisku. 1,72 miliardy liber představuje o 5 procent nižší číslo v porovnání se stejným obdobím minulého roku.

Pokles je ale nižší, než odborníci předpokládali. Jedná se již o druhé čtvrtletí, kdy jsou finanční výsledky ovlivněny transakcí, v níž GSK získala vakcínové portfolio svého konkurenta, za což mu přenechala svou onkologickou divizi. Společně pak povedou divizi Consumer Healthcare.

"V blízké budoucnosti by firma měla představit své nejnadějnější přípravky, které jsou nyní ve stádiu výzkumu a vývoje, a potvrdit tak nejen svou pozici jednoho z lídrů v oblasti inovací, ale i svůj potenciál pro dlouhodobý růst. V následujícím období budeme dále usilovat o růst, který bude založen na účinné restrukturalizaci firemních procesů a optimalizaci produktového portfolia. Díky několika nadějným přípravkům, které budou v Londýně představeny investorům již tento týden a které mají potenciál stát se špičkou v příslušných terapeutických oblastech, finanční stabilitu očekáváme i do budoucna,“ říká PharmDr. Monika Horníková, generální ředitelka české pobočky GSK.

GSK se podařilo dosáhnout překvapivě dobrých finančních výsledků i přes skutečnost, že byla nucena se vyrovnat s výpadkem tržeb v respirační oblasti, kde jeden z předních přípravků pozbyl licenční ochrany. Nad očekávání dobře si totiž vedly jiné oblasti, především divize HIV produktů, která hlásí 65procentní růst tržeb. Celkově divize Pharmaceuticals, která vyrábí léky na předpis, zaznamenala 1procentní (1) růst, divize Vaccines, která vyrábí očkovací látky, si připsala 13procentní (2) růst tržeb, zatímco divize Consumer Healthcare, která vyrábí běžné spotřební produkty, dosáhla 7procentní (3) růstu tržeb. Hodnota zisku na jednu akcii klesla o 18 procent na 23 pencí, což je však o téměř čtyři pence lepší výsledek, než předpokládaly odhady analytiků.

(1) Údaj očištěný o zkreslení vyvolané prodejem onkologické divize Novartisu; v absolutních číslech bylo dosaženo 7procentního poklesu tržeb

(2) Údaj očištěný o zkreslení vyvolané převzetím vakcínového portfolia Novartisu; absolutní růst činí 32 procent

(3) Údaj očištěn o zkreslení vyvolané převzetím portfolia spotřebních produktů Novartisu; absolutní růst činí 55 procent

Kontakt:

Mgr. Jakub Hofmann, Communication manager, GSK,

Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, tel.: 222 001 202 (111)

jakub.j.hofmann@gsk.com

http://www.gsk.cz

Klíčová slova ČR-farmacie-firmy-GSK-AMI Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.