Praha se umístila mezi nejlevnějšími evropskými velkoměsty

Praha je jedním z nejlevnějších velkoměst v Evropě z hlediska cen ubytování. S tímto výsledkem přišel TravelMag.com ve své nedávné anketě, která porovnávala ceny hotelů ve čtyřiceti populárních městech.

Porovnávaly se ceny za měsíc září - nejfrekventovanější část roku pro většinu evropských velkoměst. Do ankety byly zařazeny pouze hotely umístěné v centru města minimálně se třemi hvězdičkami, které navíc měly v průměru pozitivní ohlasy klientů.

Praha se umístila na 37. místě ankety s průměrnou cenou €38 euro za noc za nejlevnější dvoulůžkový pokoj. Pouze tři destinace vyšly jako levnější, a to: Bukurešť (€34), Sofia (€30) a Kyjev (€29).

Na druhém konci žebříčku vede Milán s průměrnou cenou €135 euro, zatímco Stockholm je na druhém místě s €133 eury. Za zvýšení cen hotelů v Miláně může podle Paula Josepha z TravelMag.com právě probíhající světová výstava Expo 2015, díky níž se průměrné ceny ubytování zvýšily o celých 25 procent.

Následující tabulka ukazuje pět nejdražších a pět nejlevnějších velkoměst v Evropě z hlediska ubytování za měsíc září. Uvedené ceny odráží průměrnou taxu v jednotlivých destinacích za nejlevnější dostupný pokoj pro dva (minimálně tříhvězdičkový) v období mezi 1. a 30. zářím 2015.

1. Milán 135 euro

2. Stockholm 133 euro

3. Mnichov 127 euro

4. Amsterdam 119 euro

5. Curych 116 euro

----------------------

36. Budapešť 39 euro

37. Praha 38 euro

38. Bukurešť 34 euro

39. Sofia 30 euro

40. Kyjev 29 euro

Celý žebříček ankety je k dispozici na: http://www.travelmag.com/articles/city-destinations-europe-2015/

Podívejte se na původní verzi zprávy na businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20150917005071/en/

Kontakty:

TravelMag.com

Paul Joseph

Tel: (0044) 07977499670

Email: press@travelmag.com

Zdroj: TravelMag.com

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova ČR-Británie-hotely-turistika-rekreace-finance-TravelMag.com

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.