Budoucnost online marketingu? Nákup na jedno kliknutí

Vojtěch Lambert, ředitel firmy LCG New Media

Vojtěch Lambert, ředitel firmy LCG New Media

Setkáváme se s tím každý den nejen jako marketéři, ale i jako zákazníci. Všechno chceme mít nejlépe do pár vteřin zařízené a nedej bože, aby nás něco vyrušilo při nákupu nebo při hledání původně hledané záležitosti. A to je právě to, čím se intenzivně zabývají vývojáři v největších korporacích jako je Google, Facebook, Apple nebo Amazon. Situaci shrnuje Vojtěch Lambert, ředitel firmy LCG New Media, která českým firmám radí s online marketingem.

"Tihle všichni vědí, že podnětů, které nás zrazují od nákupu nebo učinění vysněné 'konverze', je opravdu mnoho, a tak se snaží neustále zjednodušovat cesty, jak nejen udržet uživatele na svých platformách, ale také na nich vydělat a zároveň zvyšovat firmám tržby," vysvětlil Vojtěch Lambert, ředitel firmy LCG New Media.

Příkladů je mnoho. Facebook například nyní předal preferovaným vývojářům k testování novou platformu na získávání tzv. leadů - jedná se o Lead Ads. Cíl této platformy je naprosto jednoduchý. Pokud jste někdy vytvářeli kontaktní nebo anketní formuláře, víte, jak důležité je promyslet, co vše od uživatelů můžete chtít a co už je moc (co už vám nevyplní). Díky této novince však můžete nechat svého fanouška zahlásit se k odběru newsletteru skrze dva kliky. Facebook totiž disponuje velkými daty, které vám rád přenechá, a pokud uživatel Facebooku toto odsouhlasí, získáte jejich údaje velmi snadno. Díky tomuto systému se předpokládá nejen zvýšení konverze, ale i objemu dat, které vám uživatel předá ke zpracování.

A co na to ostatní sociální sítě?

Ty rozhodně nespí. Z kraje června Pinterest oznámil, že začíná testovat prodejní "Pin", který umožní uživatelům Pinterestu nakoupit přímo v aplikaci, aniž by ji bylo nutné opustit. Apple už nějaký ten pátek chce, abychom nepoužívali žádné údaje a platili pomocí otisku a Google nově testuje supertlačítko, které by bez nutnosti vyplňování velkého množství dat zajistilo požadovanou konverzi - tedy nákup. Cíl je jasný - tyto platformy, které jsou dost velké na to, aby dokázaly přilákat velké množství partnerů, se snaží uzavírat systémy pro zvyšování vlastních opakovaných tržeb z reklam nebo plynoucí ze sdílení zajímavých nákupních dat s třetími stranami. Právě na zmiňovaném Facebooku je vidět, že se snaží postupně zpeněžit každý zajímavý nápad.

Vojtěch Lambert řídí LCG New Media, digitální divizí poradenské společnosti LCG-360°Consulting. Zaměřuje se na vytváření strategií fungování značek a společností v online prostředí. Společnost navrhuje unikátní ekosystémy pro společnosti na míru ať už prodejní nebo v rámci reputation managementu. Specializuje se na propojování akvizičních kanálů a budování značky skrze sociální sítě a propojuje online a offline strategie pro dosažení maximálních výsledků.

Firma má za sebou desítky úspěšných kampaní jak pro středně velké podniky, tak i nadnárodní společnosti z odvětví zdravotnictví, farmacie, cestovní agentury, energetika, pojišťovnictví, automobilový průmysl a servis, internetové portály a eshopy, koupelnová studia, zábavní průmysl, pohostinství, výrobní sektor, elektronika a elektrotechnika, FMCG a další. Konkrétně v minulosti společnost řídila kampaně klinice ISCARE, dále pro Českou pojišťovnu, ASUS, Ferring, iShorts, Energetické centrum, či Steff Tour.

Kontakt:

Martin Eckstein

PR Consultant

tel.: 731 464 846

e-mail: martin@eckstein.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-internet-komunikace-reklama-trh-firmy-LCG New Media

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.