Pojišťovna VZP, a. s. rostla v prvním pololetí o 28 %

Pojišťovna VZP, a. s. za letošní první pololetí vykázala meziroční růst předepsaného pojistného o 28,38 %. Celková produkce za prvních šest měsíců roku dosáhla 170 milionů korun.

PVZP rostla ve všech stěžejních produktech jako je cestovní pojištění, zdravotní pojištění cizinců, úrazové pojištění, pojištění podnikatelských rizik včetně pojištění odpovědnosti zdravotnických zařízení a pojištění majetku a odpovědnosti lékařů a lékáren.

"PVZP potvrzuje úspěšný růstový trend z prvního čtvrtletí, největší zájem klientů jsme zaznamenali u komplexního zdravotního pojištění Exclusive, které svým rozsahem nabízí stejně kvalitní péči jako veřejné zdravotní pojištění a PVZP ho nabízí jako jediná pojišťovna na trhu, dále o pojištění majetku a odpovědnosti zdravotnických zařízení a lékařů, ve kterém se PVZP velmi aktivně a logicky profiluje a značku PVZP se také daří úspěšně prosazovat v oblasti pojištění podnikatelských rizik. Upsat v segmentu podnikatelských rizik za 6 měsíců více jak 30 milionů považujeme za úspěch," říká Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP.

PVZP v prvním pololetí navýšila základní kapitál o 31 mil. Kč a umístila se na druhém místě v anketě pojišťovna roku v kategorii specializovaná pojišťovna, kterou každoročně organizují pojišťovací makléři.

"S vývojem PVZP jsem zatím velmi spokojen a je plně v intencích aktivního, ale současně obezřetného plánu na budování univerzální neživotní pojišťovny. Velmi si cením, že spokojenost s naším dosavadním vývojem vyjádřil i zástupce jediného akcionáře, ředitel VZP ČR pan Ing. Zdeněk Kabátek na nedávné manažerské konferenci v Pardubicích a Správní rada VZP ČR na svém červnovém zasedání," říká výkonný ředitel PVZP Robert Kareš.

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. V roce 2014 dosáhla předpisu pojistného ve výši 394,47 mil. Kč, v dubnu 2015 navýšila základní kapitál na 284 mil. Kč. Více informací o PVZP najdete na www.pvzp.cz.

Pro další informace, nebo pokud chcete dostávat podobné zprávy, prosím kontaktujte:

- Lucie Buchtelová, odbor obchodu a marketingu - styk s veřejností, Pojišťovna VZP, a. s., tel. (+420) 733 594 937 nebo e-mail lucie.buchtelova@pvzp.cz

- Zdeněk Fekar, mediální zástupce Pojišťovny VZP, a. s., tel. (+420) 775 599 024 nebo e-mail zdenek@evox.cz

Klíčová slova ČR-zdraví-pojišťovny-VZP

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.