Mladí fotbalisté z 24 zemí Evropy a Asie se setkali na 3. mezinárodním dětském fóru FOTBALEM K PŘÁTELSTVÍ

Berlín dnes hostil 3. mezinárodní dětské fórum pořádané v rámci sociálního projektu společnosti Gazprom s názvem FOTBALEM K PŘÁTELSTVÍ. Jeho cílem je podpora rozvoje dětského fotbalu a propagace univerzálních lidských hodnot u dětí a mládeže. Na akci se sešli mladí hráči nejlepších fotbalových klubů z 24 evropských a asijských zemí: Rakouska, Běloruska, Belgie, Bulharska, Číny, Chorvatska, České republiky, Francie, Japonska, Německa, Maďarska, Itálie, Kazachstánu, Holandska, Polska, Ruska, Srbska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švýcarska, Turecka, Ukrajiny a Velké Británie.

http://photos.prnewswire.com/prnh/20140708/696621

http://photos.prnewswire.com/prnh/20150608/748135

Celkový počet účastníků se vyšplhal na 670. Celosvětově podpořilo v roce 2015 program FOTBALEM K PŘÁTELSTVÍ přes 100 000 dětí a dospělých, včetně známých sportovců a umělců.

V průběhu fóra měly děti příležitost setkat se s vrstevníky z jiných zemí i s fotbalovými hvězdami, například s ambasadorem projektu Franzem Beckenbauerem. Dětské týmy se také zúčastnily Mezinárodního turnaje v malé kopané.

Zpravodajství z průběhu fóra poskytovalo na 200 zpravodajů z významných světových médií i 24 mladých reportérů z Evropy a Asie, kteří pracovali v Mezinárodním dětském tiskovém centru.

Fórum vyvrcholilo předáním Poháru devíti hodnot, který udělují mladí účastníci projektu FOTBALEM K PŘÁTELSTVÍ profesionálním klubům Ligy mistrů UEFA za jejich sociální projekty, jež v praxi naplňují hodnoty programu: přátelství, rovnost, spravedlnost, zdraví, mír, oddanost, vítězství, tradice a čest. Tato unikátní trofej, která nemá ve světě sportu obdoby, se letos udělovala poprvé. Vítěze určily samy děti, které se ve všech 24 zemích zúčastnily hlasování krátce před zahájením fóra.

Pohár devíti hodnot programu FOTBALEM K PŘÁTELSTVÍ získal fotbalový klub Barcelona. Děti ocenily jeho snahu o podporu dětského fotbalu a pomoc mladým fotbalistům z rozvojových zemí.

Po skončení fóra navštívili všichni účastníci finále Ligy mistrů UEFA 2015 na berlínském olympijském stadionu.

Projekt FOTBALEM K PŘÁTELSTVÍ globálně organizačně zajišťuje společnost AGT Communications Group (Rusko).

Klíčová slova Německo-společnost-fotbal-hobby-zajímavosti-AGT Communications Group

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.