Národní Pokladnice: medaile Korunovace Karla IV. ZDARMA

Národní Pokladnice, významný český distributor pamětních medailí a mincí, se rozhodla uctít jubilejní 660. výročí korunovace Karla IV. římským císařem, pamětní medailí pro každého českého občana zcela zdarma.

Otec vlasti, schopný politik a bezpochyby jedna z nejvýznamnějších postav českých dějin je po mnohá století oblíbeným námětem děl historiků, básníků, prozaiků a dalších uznávaných autorit po celém světě. Náš nejznámější panovník vynikal mimo své politické nadání a diplomatické schopnosti také cílevědomou povahou. Právě díky vytrvalosti a píli se Karlovi IV., jako jedinému českému panovníkovi podařilo dosáhnout až na císařskou korunu.

Od císařské korunovace, která se konala 5. dubna roku 1355 v Bazilice sv. Petra, uběhlo letos neuvěřitelných 660 let. Císařským titulem vystoupal Karel IV. na pomyslný vrchol svých státnických tužeb a stanul na nejuctívanějším společenském stupni, kterého bylo tehdy možné dosáhnout. Díky svému nově nabytému postavení mohl Karel IV. ovlivňovat pozici Českého království v rámci Svaté říše římské a vést svou zemi k politickému i ekonomickému rozkvětu.

Aby si hmatatelnou vzpomínku na tuto památnou událost mohl dovolit opravdu každý, rozhodla se Národní Pokladnice věnovat jeden kus pamětní medaile každému českému občanovi zdarma. Každý, kdo si medaili objedná, uhradí pouze 89 Kč za poštovné a balné.

Autorem překrásného designu pamětní medaile je uznávaný akademický sochař Vladimír Oppl (autor české dvacetikoruny).

Na aversu je precizně vyobrazen portrét Karla IV. s dvojitým orlem a na reversu se nachází Ježíš v mandorle nesené anděly. Po korunovaci byl tento motiv přenesen na Zlatou bránu Chrámu sv. Víta. Výhradním emitentem pamětní medaile je Národní Pokladnice.

Pamětní medaili s motivem císařské korunovace si zájemci mohou prohlédnout na videu na https://youtu.be/5_y0s3l65m8 a následně objednat na webových stránkách http://www.otecvlasti.cz.

Národní Pokladnice

Národní Pokladnice je přední český distributor pamětních mincí a medailí. Společnost je partnerem mnoha významných světových mincoven a je součástí skupiny Samlerhuset Group BV s hlavním sídlem v Amsterdamu. V roce 2012 vystavovala Národní Pokladnice v pražském Národním muzeu nejdražší zlatou minci světa - Double Eagle 1933. http://www.narodnipokladnice.cz.

KONTAKT:

Kateřina Černá

Product Manager společnosti Národní Pokladnice

+420 607 035 728

katerina.cerna@samlerhuset.cz

Klíčová slova ČR-hobby-kovy-numismatika

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.