Konference IT 15 se zaměří především na bezpečnost

Novinky v registru domén a mojeID, ČTÚ - co nás čeká a co nás nemine na českém telekomunikačním trhu v roce 2015 nebo SSL na hostingu po HeartBleed, POODLE, Snowdenovi a dalších kalamitách - to je jen krátký výčet přednášek, které nabídne další ročník tradiční konference internet a Technologie (IT 15). Ta se letos uskuteční ve čtvrtek 28. května v Ballingově sále Národní technické knihovny v pražských Dejvicích.

"S ohledem na změny v telekomunikacích, a to nejen u nás, bude jistě velice zajímavá prezentace předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu. Jaromír Novák se bude věnovat aktuálním tématům spojeným s českými telekomunikacemi a představí nám změny, jež lze očekávat v roce 2015. Dále se můžeme těšit například na informace ohledně aktuální a budoucí rychlosti Internetu v České republice. Na tuto prezentaci se já osobně velice těším," uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. "Za pozornost budou ale jistě stát i další přednášky. Dovolím si upozornil na vystoupení kolegy Patrika Wallströma ze švédského registru, který bude mluvit o projektu Zonemaster. Ten slouží k testování systému doménových jmen (DNS). Zajímavá určitě bude také panelová diskuse věnovaná aktuálním bezpečnostním rizikům, jimž čelí české sítě."

Program v hlavním sále doplní dvě doprovodné aktivity. Jimi jsou již tradiční workshop věnovaný softwaru BIRD. Druhou aktivitou je prezentace vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC, a to v podobě pásma přednášek vycházejících z kurzů, jež akademie běžně nabízí; svůj prostor zde dostanou IPv6, DNS a DNSSEC a dále BGP a služba mojeID. Každému tématu bude věnováno přibližně 20 minut, během nichž lektoři akademie představí zajímavosti spojené se svými kurzy.

Součástí konference bude také mobilní validační stánek služby mojeID a prodejní místo s nabídkou knih, které vyšly v Edici CZ.NIC (Pro Git, Internet jako objekt práva, Tvorba open source softwaru atd.); tyto publikace bude možné zakoupit se slevou.

Konference Internet a Technologie se uskuteční ve čtvrtek 28. května v prostorách Národní technické knihovny v Praze a přihlásit se na ni je možné na adrese https://www.nic.cz/it15/.

Vstup na konferenci činí 200 Kč včetně DPH.

Partnerem konference Internet a Technologie je český propojovací uzel NIX.CZ. Mediálními partnery jsou servery Root.cz, Lupa.cz a LinuxEXPRES.

Kontakt: Vilém Sládek

Vedoucí vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC

Telefon: +420 222 745 111

E-mail: vilem.sladek@nic.cz

Klíčová slova ČR-internet-počítače-bezpečnost-firmy-CZ.NIC

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.