Pojišťovna VZP má za sebou rok konsolidace, pro letošek plánuje růst

Ve znamení stabilizace byl uplynulý rok byl pro Pojišťovnu VZP, a. s. Její obchodní výsledky byly srovnatelné s předchozím rokem, v mnoha segmentech dosáhla významného růstu produkce.

Celkové předepsané pojistné za rok 2014 dosáhlo 394,47 milionu korun. Největší podíl na obchodním výsledku mělo cestovní pojištění a zdravotní pojištění cizinců.

"Hlavním úkolem uplynulého i letošního roku je stabilizace předpisu cestovního pojištění a zdravotního pojištění cizinců,“ říká Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP.

V segmentu cestovního pojištění PVZP vykázala nárůst oproti roku 2013 meziročně o 4,3 procenta. Výsledek svědčí o kvalitě a oblíbenosti tohoto produktu. Pojišťovna VZP je největším retailovým prodejcem cestovního pojištění v Česku.

"V rámci zdravotního pojištění cizinců jsme se v posledním roce více orientovali na nabídku nejkvalitnějšího zdravotního pojištění pro cizince, které jako jediná pojišťovna v tuzemsku nabízíme a které svým rozsahem v podstatě plně odpovídá veřejnému zdravotnímu pojištění,“ vysvětluje Halina Trsková. Pojistné za komplexní zdravotní pojištění cizinců Exclusive a Premium dosáhlo o 69 % více než v roce 2013.

Úrazové pojištění vzrostlo meziročně o 45,1 % v předepsaném pojistném. Součástí nové obchodní strategie PVZP je dynamický rozvoj pojištění podnikatelů a pojištění majetku a odpovědnosti ambulantních zdravotních zařízení. V tomto segmentu pojišťovna vykázala růst o 440,1 %.

Pojišťovna VZP v roce 2014 vybudovala ve všech krajích republiky efektivní síť key account manažerů pro přímý prodej. "Naše nová strategie si klade za cíl být komerční pojišťovnou první volby pro klienty mateřské Všeobecné zdravotní pojišťovny. Chceme být důvěryhodným partnerem i pro zdravotnická zařízení, pro podnikatele a lékaře,“ dodává šéfka obchodu a marketingu Halina Trsková.

Obchodní plán pro rok 2015 počítá s předpisem pojistného ve výši 419,7 milionu korun, výhled do dalších dvou let počítá s každoročním růstem zhruba o třináct procent.

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. V roce 2014 dosáhla předpisu pojistného ve výši 394,47 mil. Kč a navýšila základní kapitál na 253 mil. Kč. Více informací o PVZP najdete na http://www.pvzp.cz.

Pro další informace, nebo pokud chcete dostávat podobné zprávy, prosím kontaktujte:

- Lucie Buchtelová, odbor obchodu a marketingu - styk s veřejností, Pojišťovna VZP, a. s., tel. (+420) 733 594 937 nebo mail lucie.buchtelova@pvzp.cz

- Zdeněk Fekar, mediální zástupce Pojišťovny VZP, a. s., tel. (+420) 775 599 024 nebo mail zdenek@evox.cz

Klíčová slova ČR-pojišťovny-zdraví-Pojišťovna VZP

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.