Asociace jazykových škol uspořádala konferenci pro učitele a odborníky v jazykovém vzdělávání

Asociace jazykových škol, která vznikla spojením dvou již existujících asociací jazykových škol a agentur a je tak jedinou platformou sdružující jazykové instituce z celé České republiky, uspořádala 21. března 2015 svou první veřejnou akci, a to konferenci Moderní přístupy ve výuce jazyků na půdě Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Konference se zúčastnilo více než 400 učitelů jazyků, metodiků a odborníků z oblasti jazykového vzdělávání z celé ČR. Na programu bylo jak představení nejnovějších technologií v oblasti výuky jazyků, tak nové přístupy, které mohou učitelé ve svých hodinách používat pro zvýšení efektivity výuky a motivace svých studentů.

Velkou událostí byl panel hlavních řečníků na téma dalšího vzdělávání učitelů. Názor účastníků panelu i obecenstva shrnuli Adrian Underhill z nakladatelství Macmillan a Russell Stannard, autor vzdělávacích videí: „Každý člověk má touhu se učit. Úkolem vedení škol je umožnit učitelům učit se, a vytvářet tak učící se organizaci.“

Mezi dalšími prezentujícími byli například Catherine Walter, autorka jazykových učebnic nakladatelství Oxford University Press a Michael Carrier, ředitel pro strategická partnerství jazykových zkoušek Cambridge. Jednou z přednášejících byla také Lída Holá, známá autorka a popularizátorka výuky češtiny pro cizince.

AJŠ - Asociace jazykových škol, je jediným sdružením jazykových škol a agentur v České republice. Vznikla v lednu roku 2015 spojením AJŠA Asociace jazykových škol a agentur ČR a ACERT Asociace certifikovaných jazykových škol. Cílem AJŠ je zvyšování kvality jazykového vzdělávání, výměna profesních zkušeností mezi jazykovými odborníky a transparentní fungování jazykového trhu v ČR. V současné době má AJŠ 49 členských organizací.

Kontakt:

Vítězslav Bican, předseda AJŠ, tel: 602 410 447, e-mail: vitezslav.bican@chc.cz

Klíčová slova ČR-školy-jazykové-AJŠA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.