ALTRAN TEAM je zpět na závodní dráze v prvním kole seriálu závodů 24H SERIES 2015

V roce 2014 dokázaly dva vozy Peugeot 208 GTi 300bhp z ALTRAN TEAM v rukou skvělých a zkušených pilotů splnit velmi odvážný cíl - zvítězit v silně obsazené kategorii A5, která je určena pro výkonnější vozy. Po pěti umístěních na stupních vítězů, včetně tří vítězství, si ALTRAN TEAM stanovil nový cíl, a to zvítězit v novém šampionátu FIA 24H SERIES. V letošním roce totiž mezinárodní organizace FIA zařadila závod na 24 hodin (24H SERIES) do seriálu mezinárodních mistrovství. Body získané v každém kole se tak budou sčítat a nakonec bude vyhlášen nejlepší tým a nejlepší řidiči sezóny.

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130408/607421 )

ALTRAN TEAM se nyní přesouvá na okruh v italském Mugellu, kde se ve dnech 13. až 14. března uskuteční první evropský závod tohoto mistrovství. Přestože se dvanáctihodinového závodu zúčastní více než 70 vozů, pro ALTRAN TEAM se i tak otevírá příležitost zvítězit na jediném okruhu, kde v loňském roce ve své třídě nezvítězil.

ALTRAN TEAM je nyní se šesti piloty a dvěma vozy Peugeot 208 GTi 300bhp, které jsou nově nastříkány černo červeně, připraven na oslavu 30. výročí akce "GTi by Peugeot".

Řidiči vozu Peugeot 208 GTi 300bhp #208 budou zkušení závodníci Guillaume Roman (Francie) a Gonzalo De Andrés (Španělsko). V loňském roce si každý z nich připsal jedno vítězství za ALTRAN TEAM. Spolu s nimi jsou součástí týmu také William David (Francie), zkušený pilot, který má na svém kontě titul mistra Francie v závodě Formula Ford a dva tituly z francouzského mistrovství Super Tourism.

Vůz Peugeot 208 GTi 300bhp #205 bude v rukou tří talentovaných řidičů, kteří za tým závodí poprvé. Gaétan Bischoff (Francie) ukazuje svůj talent za volantem závodních vozů značky Peugeot již deset let, a to jak ve vytrvalostních, tak rychlostních závodech. François Riaux (Francie) již od roku 2009 řídí prototypové sportovní vozy v seriálu Funyo V de V Sport Challenge. Sarah Bovy (Belgie) získala řadu podiových umístění v jednosedadlových vozech při vytrvalostních i závodech tourismo.

Závod na 12H italském MUGELLO můžete sledovat živě ve dnech 13. - 14. března 2015, a to prostřednictvím Twitteru (@AltranFrance) a Facebooku (Altran France).

http://www.altran.com

Následujte nás na Twitteru:

@altran #InnovationMakers@AltranFrance #TeamAltran

Zdroj: Altran

Kontakt pro tisk: +33-1-46-41-72-10, press@altran.com

Klíčová slova Sport-motorismus-Francie

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.