Nepodceňujte sociální síť Pinterest. Pomáhá zlepšit prodej i SEO

Vojtěch Lambert

Vojtěch Lambert

Znáte jednu z nejnovějších a nejrychleji rostoucích sociálních sítí Pinterest? Pokud máte eshop, prodáváte oblečení, koupelny, auta nebo cokoliv, kde je důležitý vizuální doprovod, je na čase, abyste s ním začali pracovat. Pokud si člověk připne obrázek na Pinterestu, potenciální nákup je mnohem vyšší než na jiné sociální síti. Sdílet na něm můžete obrázky, odkazy na web i jednoduché texty. Pinterest navíc pomůže zlepšit SEO vaší stránky.

Název Pinterest je odvozen od anglických slov "Pin" a "Interest", tedy připnout to, co nás zajímá. Pokud máte účet na Pinterestu a hledáte na internetu třeba bundu na snowboard, kterou si chcete koupit, ale líbí se Vám jich víc, přidáte si je do Pinterestu na jednu z nástěnek a následně se k nim můžete vrátit.

Přidat si je můžete jednoduše, pokud eshop nabízí tuto možnost hned u obrázku nebo jednoduchým stažením a nahráním fotografie.

Lze sdílet i odkazy na web či jednoduché texty.

Proč je Pinterest důležitý pro vaši firmu?

Pokud si návštěvník připne produkt na svoji nástěnku, potenciální nákup je mnohonásobně vyšší, než kdyby toto udělal na jiné sociální síti. Konkrétně statistiky z roku 2012 ukazují, že pravděpodobnost nákupu u návštěvníků Pinterestu je 10 procent vyšší než jiných sociálních sítí a navíc tito návštěvníci utratí o 10 procent více než např. uživatelé Facebooku.

"Pinterest je důležitý pro zlepšování SEO vaší stránky. Pokud využíváte Pinterest, máte ho správně propojen s webovou stránkou, pravidelně doplňujete informace, vyplňujete správně popisky, přidáváte odkazy na svoji stránku nebo umožňujete návštěvníkům aktivně "pinovat". Vaše stránky začnou stoupat na první příčky v Google vyhledávači. Stoupat začnou nejen v oblasti textové, ale i obrázkové a vy tak budete zvyšovat počet návštěv na Vašich stránkách stejně tak, jako zvyšovat své potencionální zákazníky," vysvětluje Vojtěch Lambert, který pracuje jako Consultant a Online Strategist ve společnosti LCG 360 Consulting.

V současnosti je na Pinterestu více jak 70 milionů uživatelů. Tohoto čísla společnost dosáhla během dvou let. Pro představu Twitter nebo Facebook dosáhli stejného počtu uživatelů mezi třetím a čtvrtým rokem. U nás Pinterest využívá kolem 60 až 100 tisíc aktivních uživatelů. První místa uživatelů zaujímají ti, co rádi nakupují módu, rádi se obklopují designovými doplňky, či přidávají působivé fotografie jídla. Na rozdíl od jiných sociálních sítí zde tak většinu uživatelů tvoří ženy, je jich až 80 procent.

"Správci firemních profilů by neměli zapomenout propojit svůj web se stránkou na Pinterest, což je klíčový krok pro zvyšování SEO rankings. Dále doporučuji projít si nejvyhledávanější klíčová slova na Google pro danou oblast a přidat je do popisu stránky. Nepodceňujte ani správné "otagování" příspěvků na nástěnkách.

Důležitá je také optimalizace URL na Pinterestu a přidání pin-it button ke všem obrázkům a článkům," radí Vojtěch Lambert.

Kontakt:

Martin Eckstein

PR Consultant

Tel.: 731 46 48 46

Mail: martin@eckstein.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-internet

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.