Národní Pokladnice vydala medaili k výročí korunovace Karla IV.

Pamětní medaile-660  výročí korunovace Karla IV  císařem-avers

Národní Pokladnice vydala v lednu 2015 pamětní medaili emitovanou u příležitosti korunovace Karla IV. římským císařem. Samotná medaile vyniká svojí nadprůměrnou velikostí. Design navrhl významný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl. Medaile je vyrobena v limitované edici. Celosvětově je na trhu 10 tisíc emisí.

„Díky velikosti medaile jsou velmi zřetelné její detaily. Na lícové straně je vyobrazen Karel IV. na císařském trůnu. Pod trůnem je vyražené datum korunovace. Na rubu emise je zobrazen Ježíš ve velké svatozáři nesené anděly. Po korunovaci byl tento motiv zrealizován na Zlaté bráně Chrámu sv. Víta,“ popisuje medaili Luboš Krčil, ředitel Národní Pokladnice.

Pamětní emise je ražena v nejvyšší kvalitě leštěným razidlem a má velmi reprezentativní vzhled. Je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000. Zvláštností této medaile je její nadprůměrná velikost 45 mm v průměru a váha 34,45 g. Autorem designu je Vladimír Oppl, držitel světového ocenění Nejkrásnější zlatá mince světa, který navrhl také český oběžný padesátihaléř a současnou oběžnou dvacetikorunu.

Karel IV. se stal císařem Svaté říše římské 5. dubna 1355 v bazilice svatého Petra v Římě. Korunovace se dočkal téměř po devítiletém úsilí. “Medailí si tak mohou sběratelé připomenout událost, která výrazně ovlivnila české dějiny,” doplňuje Luboš Krčil.

Pamětní medaile je vyrobena v omezeném počtu 10 tisíc kusů a je od ledna letošního roku k dispozici za 349 Kč na http://www.karelctvrty.cz.

Národní Pokladnice je přední český distributor pamětních mincí a medailí. Společnost je partnerem mnoha významných světových mincoven a je součástí skupiny Samlerhuset Group BV s hlavním sídlem v Amsterdamu. V roce 2012 vystavovala Národní Pokladnice v pražském Národním muzeu nejdražší zlatou minci světa - Double Eagle 1933.

Více informací o společnosti na http://www.narodnipokladnice.cz.

KONTAKT:

Lucie Černochová

Marketing Manager společnosti Národní Pokladnice

+420 606 077 158

lucie.cernochova@samlerhuset.cz

www.narodnipokladnice.cz

Klíčová slova ČR-hobby-kovy-numismatika

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.