Malířka Michaela Žemličková vystavuje po celém světě

M. Žemličková: portrét Lucie Bílé

M. Žemličková: portrét Lucie Bílé

Malířka černobílých obrazů Michaela Žemličková vystavuje po celém světě, teď ji čeká Bratislava.

Autorka unikátních černobílých obrazů, rodačka z Českých Budějovic Michaela Žemličková vystavuje v poslední době svá díla po celém světě. V rámci spolupráce se společností DIC zabývající se obchodováním s diamanty a po veleúspěšné úvodní výstavě v Praze, pokračuje čtvrteční (15. 1. 2015) slavnostní vernisáží (s účastí autorky) měsíc trvající prodejní výstavy také ve slovenské Bratislavě, v pobočce firmy. Dále ji v rámci tohoto projektu čekají i vernisáže v Maďarsku, Bulharsku či Spojených arabských emirátech.

Michaela Žemličková jako jedna z mála autorek na světě a jediná v Evropě a České republice kreslí obrazy ojedinělou technikou - černou tuží na bílý podklad, či nově bílou tuží na černý podklad - „jedním tahem“. Její dílo vyniká nadčasovou elegantní kresbou, jemnou čistou linií, kombinací černé a bílé a také famózně provedenými křivkami.

"Moje technika se sice nazývá "jedním tahem" ale jsou pochopitelně obrazy, které mají nutně dva nebo tři tahy. Jsou ovšem situace, kdy linku začnu u řasy a končím u podpatku boty. Inspiraci čerpám ze života, z prostředí okolo mne, mých přátel, prožitků a různých situací. Obrazy vznikají různě dlouhou dobu. Někdy jsou to hodiny, někdy dny. Je to ale práce, která mne nesmírně baví, snad čím dál více, u které si odpočinu a zároveň mám čas i přemýšlet nad dalšími nápady,“ říká dnes již světoznámá autorka Michaela Žemličková.

Její černobílé obrazy má ve svých sbírkách také řada českých osobností kulturního, společenského i sportovního života. Velký portrét věnovala i zpěvačce Lucii Bílé. "Bylo to před téměř dvěma lety, kdy moje výstava v pražském Obecním domě byla propojena tehdy se zahájením prvního ročníku jejího Černobílého turné. Jsem moc ráda a hrdá na to, že právě ona má jeden z mých obrazů. Už před tím si u mě vybrala několik menších, které ji zaujaly," prozradila ke spolupráci Žemličková.

Velkým propagátorem a osobním přítelem autorky je i nejúspěšnější český režisér Zdeněk Troška. Toho díla mladé výtvarnice natolik zaujala, že je použil do dekorace ve svých komediích Babovřesky, kdy je diváci mohou vidět ve všech scénách natáčených v domě starosty.

Je také autorkou Pamětního listu, který Hlavní město Praha v nákladu 2200 ks nechalo pořídit u příležitosti Reprezentačního plesu města konaného v roce 2013 v Obecním domě. Michaela Žemličková kromě toho také patří do rodiny, kde se umělecké geny dědí. Bratr František Postl je rovněž výtvarník, mj. autor sochy krále Přemysla Otakara II., kterou letos věnuje městu České Budějovice v rámci 750. výročí od založení, teta je uznávaná herečka charakterních i komediálních rolí Hana Čížková.

Kromě klasické kresby obrazů se Michaela Žemličková věnuje i tvorbě v dalších komerčních oblastech. Je kupříkladu autorkou etiket pro limitovanou luxusní edici vín jednoho z nejznámějších moravských vinařství Kovacs a čekají ji i další podobně laděné projekty.

http://www.michaela-zemlickova.cz

http://www.facebook.com/pages/Michaela-Žemličková/141682952536296

Kontakt:

René Kekely

PR & mediální zastoupení

Tel.: +420 724 850 690

e-mail: info@renekekely.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-výtvarné-Žemličková

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.