Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Dnes pojem již ne zcela neznámý. Je jednou z metod, jak v sobě objevit "skrytý talent" a zbourat své vlastní mantinely. Kurzy zaměřenými na kreslení pomocí využití pravé hemisféry se zabývá Kateřina Mutinová, majitelka Ateliéru Kateřina, která odpovídá na základní otázky:

Jaké kurzy nabízíte?

Lektoruji kurzy kreslení tužkou - portrét podle fotografie, kreslení suchým pastelem a kurz enkaustiky ("žehlení" teplým voskem).

Musí mít zájemce výtvarné zkušenosti? Pro koho jsou jednotlivé kurzy určeny?

Žádné zkušenosti nepotřebujete, to je na tom nejlepší. Potřebujete jen chuť tvořit. Samozřejmě vítám i zájemce, kteří kreslí a chtějí se zlepšit nebo vyzkoušet jinou techniku.

Kurz tužka - portrét je určen pro dospělé a větší děti, asi od 12 let. Ideální je právě pro začátečníky, protože zde je vidět největší posun.

Suchý pastel a enkaustiku učím jak děti od 6 let, tak samozřejmě i dospělé. Podle skladby účastníků volím náplň kurzu, dospělí si mohou vyzkoušet pastelem i portrét. Tyto techniky vyučuji i ve třídách základních škol jako netradiční výtvarné hodiny. Enkaustika je vyloženě relaxační technika, při které vznikají krásné barevné abstrakce.

Jak to funguje? Jak je možné, že člověk, který dosud nekreslil, najednou nakreslí třeba portrét?

Zbavíme se stereotypů, opustíme kreslení symbolů naučených během života a podpoříme kreativní, pravou polovinu mozku. Tato hemisféra zpracovává informace prostorově a komplexně. V kurzu se, zjednodušeně řečeno, naučíme dívat. A pak nakreslit to, co vidíme.

Jak dlouho kurz trvá a co si vzít s sebou?

V základním kurzu tužka a pastel kreslíme asi 10 hodin, rozdělených do dvou dnů.

Enkaustika pro veřejnost trvá 4 až 5 hodin.

Výtvarné hodiny pro školy pak podle dohody, enkaustika je většinou na dopoledne, pastel na dvě vyučovací hodiny.

Materiál je v ceně kurzů, potřebujete pouze pohodlné pracovní oblečení, případně svačinu.

Kde se kurzy konají a kolik zájemců najednou se může zúčastnit?

Kurzy pořádám v Českém Těšíně, ale také dojíždím za skupinkou zájemců s vlastním prostorem. Kurzy jsou vysoce individuální, proto je maximální počet v jednom kurzu kresby omezen na 8 zájemců.

Copyright (c) 2014 RETEL GROUP s.r.o.

Kontakt:

Kateřina Mutinová

Český Těšín

GSM: +420 725 348 802

e-mail: info@akamut.cz

web: akamut.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hobby-kreslení-RETEL GROUP

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.