Význam jógy pro dnešního člověka

V dnešní uspěchané době není nevědomé oddělení těla a mysli či úplná absence duševní a tělesné pohody ničím zvláštním. K jejímu opětovnému získání může vést mnoho cest, jednou z nich je jóga.

Pokud hledáte ztracenou harmonii, psychosomatickou celistvost či střed sebe sama, můžete se obrátit na Bindu Yoga Studio. "V józe jde především o celistvost zahrnující i duševní a tělesnou pohodu, o vědomou práci s pozorností na mnoha úrovních. Rádi vám budeme na cestě znovunalezení vaší celkové pohody nápomocni,“ říká zakladatelka a lektorka Bindu Yoga Studia Barbora Hu.

Praxe jógy vám pomůže relaxovat, odbourává chronický stres, resp. zažité způsoby reakcí na stresory, načerpáte novou energii. Jóga vede nejen k duševní, ale i celkové tělesné harmonii, působí pozitivně na činnost vnitřních orgánů, endokrinní systém a podporou správné fyziologie i proti civilizačním chorobám. Může vás naučit i lepší koncentraci či umění meditace. Odstranění smyslové únavy, zkvalitnění dechu a celkové zlepšení pozornosti v tělesných i psychických strukturách vede ke snížení psychické zátěže, která souvisí s mnohými vážnými onemocněními, včetně snížení rizika kardiovaskulárních nemocí.

"S jógou se dá začít i v pozdním věku a mohou ji po předchozí konzultaci s lektorem praktikovat i osoby s různými zdravotními problémy. Vhodná je i pro děti, včetně miminek, s nimiž cvičí jejich maminky. Je potřeba jen zvolit typologicky vhodný druh lekce a lektora, který vám bude i po lidské stránce vyhovovat,“ říká Barbora Hu.

Bindu - harmonický střed

"V Bindu Yoga Studiu se snažíme zaměřovat na individuální potřeby každého klienta. Bindu je původně sanskrtský termín, který byl v různých kontextech ověnčen mnoha významy. Doslovně znamená: bod, tečka, střed nebo kapka. Ve filosofickém pojetí symbolizuje harmonický střed, tvůrčí zdroj mnohosti neboli integrované bytí,“ vysvětluje Barbora Hu.

"Naším záměrem je nabídnout lidem zejména různorodé hodiny jógy, tematické workshopy a semináře, ucelené kurzy, individuální lekce i personalizovanou jóga terapii, to vše vedené kvalitními lektory v příjemném prostředí,“ dodává Barbora Hu.

Studio nabízí otevřené lekce různých stylů jógy rozličných úrovní pokročilosti, tematické workshopy a semináře.

Copyright © 2014 RETEL GROUP s.r.o.

Kontakt:

Bindu Yoga Studio

Drtinova 11, 150 00 Praha 5

rezervace: http://bindu-yoga.isportsystem.cz

e-mail: bindu@bindu-yoga.cz

Tel.: 725 352 445

www.bindu-yoga.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-kondice-zdraví-styl-jóga-firmy-Bindu Yoga Studio

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.