Obchody a restaurace vyhlásily stop outdoorovému oblečení

Vášeň Čechů pro turistické oblečení nezná hranic. Lidi oděné v outdoorovém stylu můžete potkat nejen v přírodě či při sportu, ale často také v zaměstnání, v restauracích či třeba v divadlech. Nyní to ale alespoň na několika místech skončí.

Obchod s luxusními anglickými botami Classic Shoes na pražské Malé Straně totiž vyhlásil zákaz vstupu lidem v outdoorovém oblečení. Okamžitě se k němu připojila řada dalších butiků či krejčovství, ale také restaurace, kadeřnictví nebo galerie. O možném zapojení se jedná například i Národní divadlo. "Chtěli jsme s nadsázkou upozornit na tento nešvar. Cizinci si z nás často dělají legraci, že českého turistu třeba v Londýně poznáte podle pohorek, baťůžku a kostkovaných kalhot,“ říká majitel obchodu Michal Kučera. Ten vyzývá příznivce akce, aby si do jeho prodejny přišli zdarma vyzvednout nálepku s logem projektu a podpořili tak snahu o zkvalitnění módního stylu v českých ulicích. Zákaz outdooru už vzbudil silné reakce na sociálních sítích a podpořila je řada lidí včetně například známé módní kritičky Františky Čížkové.

Kontakt:

Classic Shoes

tel.: 0042 257 225 285

e-mail: office@classicshoes.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-móda-sporty-trh-firmy-Classic Shoes

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.