Český fotbal pro sport bez bariér 2015

LAHŮDKA PRO FOTBALOVÉ FANDY A PŘÍZNIVCE ČESKÉHO FOTBALU / Celkem dvanáct velkoformátových reportážních fotografií českých držitelů titulu Fotbalista roku prezentuje nástěnný kalendář Český fotbal pro sport bez bariér 2015, který je v prodeji na celém území republiky. Mezi fotbalovými legendami, prezentovanými v kalendáři, nechybí první český držitel tohoto titulu Josef Masopust. Každý, kdo si kalendář koupí, přispěje na podporu projektu Sport bez bariér zastřešeného známým Kontem Bariéry.

O projektu

Projekt "nástěnné sportovní kalendáře pro sport bez bariér - na podporu činnosti handicapovaných sportovců" běží od roku 2007. Kalendáře postupně prezentují prostřednictvím reportážních fotografií profesionálních autorů jednotlivá odvětví českého vrcholového sportu.

O kalendáři

- Nástěnný kalendář Český fotbal pro sport bez bariér 2015 byl vydán ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky, která si z celkového nákladu kalendáře koupila 2500 výtisků pro interní potřebu s cílem podpořit činnost Konta Bariéry, a ve spolupráci s Fotobankou ČTK, která projekt podpořila bezplatným dodáním reportážních fotografií ze svého archivu. Výrobu a distribuci kalendáře do prodejních sítí zabezpečuje sponzorsky Tiskárna Baloušek, jeden z největších výrobců a prodejců kalendářů v ČR.

- Kalendář prezentuje držitele titulu Fotbalista roku za období let 1993 - 2012 a současně prvního českého držitele tohoto titulu z roku 1966, kterým byl Josef Masopust. Kromě Josefa Masopusta jsou v kalendáři Petr KOUBA, Pavel KUKA, Radek DRULÁK, Patrik BERGER, Karel POBORSKÝ, Jiří NĚMEC, Pavel NEDVĚD, Jan KOLLER, Tomáš ROSICKÝ, Petr ČECH a Marek JANKULOVSKI.

- Prodejem tohoto kalendáře získává Konto Bariéry finanční prostředky na podporu projektu Sport bez bariér, který je zaměřený na pomoc zdravotně postiženým sportovcům.

- Kalendář je k dostání na celém území republiky na tradičních místech prodeje, a to za cenu 135 Kč + DPH /ks .

O Kontu Bariéry

- Konto Bariéry je považováno za jednu z nejprestižnějších neziskových organizací v České republice.

- Vzniklo v roce 1993. Od počátku své existence do současnosti podpořilo tisíce projektů a věnovalo na jejich financování téměř dvě sta milionů korun.

- Ředitelkou Konta Bariéry je Božena Jirků. Členy jeho rady jsou L. Beniak, M. Bojar, B. Hejná, J. Kačer, M. Kovář, J. Marušiak, J. Lábus, J. Soukup, J. Šiklová, D. Štěrbová, J. Šturma a G. Tučná.

Autor a realizátor projektu

- Agentura ANTIPOL, která se od roku 1996 specializuje na vytváření a realizaci společensky angažovaných akcí a projektů zaměřených na pomoc neziskovému sektoru, potažmo na pomoc při řešení společenských problémů.

- Manažerkou mediální kampaně na podporu prodeje kalendáře Český fotbal pro Sport bez bariér 2015 je Ilona Baštářová, členka volného sdružení CZ 21, které realizuje projekty agentury Antipol Brno, mobil: 606 403 037, e-mail: ilonabastarova@seznam.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova Sport-fotbal-handicapovaní-charita

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.