Ant Financial Services Group uvádí v Číně nový finanční ekosystém

Společnost Small and Micro Financial Services Company dnes oznámila změnu svého oficiálního názvu na Ant Financial Services Group (dále jen “Ant Financial”). Firma Ant Financial, dříve známá pod názvem Small and Micro Financial Services Company, iniciovala svůj vznik začátkem roku 2013 a tvoří ji firmy Alipay, Alipay Wallet, Yu’e Bao, Zhao Cai Bao, Ant Credit a momentálně vznikající MYbank.

“Vznik společnosti Ant Financial nelze přičítat jedné oblasti podnikání ani týmu samotnému. Za všemi našimi značkami je každý jednotlivec, který vnesl do oblasti podnikání v Číně pozitivní změny. Tato síla je větší než všechny naše značky. Slovo ‘ant’ („mravenec“) ztělesňuje sílu „malých“ když pracují dohromady na společném cíli a víru, že Ant Financial přinese prostřednictvím malých a dobrých změn novou budoucnost každému,” řekla Lucy Pengová, generální ředitelka Ant Financial.

„Společnost Ant Financial je poskytovatel finančních služeb spíše než finanční instituce s předními finančními holdingy,“ vysvětlila Pengová. “Ant Financial se zaměří na služby pro malé a mikro podniky stejně jako individuální zákazníky. Na základě internetových řešení a technologií plánujeme pracovat s ekosystémem zúčastněných, jako jsou finanční instituce, na vytvoření otevřeného ekosystému, stejně jako poskytovat podporu finančnímu průmyslu při realizaci naší vize ‘proměnit důvěru v bohatství’”.

Šest hlavních oborů podnikání

1. Alipay je přední světová platební platforma třetí strany. Ke konci roku 2013 dosáhl počet registrovaných uživatelů platformy Alipay 300 milionů a počet partnerských finančních společností přesáhl 200. Kromě toho Alipay vyřizuje denně více než 80 milionů transakcí, z nichž 45 milionů je realizováno prostřednictvím mobilních platebních účtů.

2. Alipay Wallet působí jako nezávislá značka od listopadu 2013. K dnešnímu dni eviduje ročně 190 milionů aktivních uživatelů. Kromě poskytování základních služeb jako jsou například platby při nakupování, splácení kreditních karet, převody peněz a možnosti plateb na mobilních telefonech, Alipay Wallet rozšiřuje své offline aplikace na nákupní centra, menší obchody, vozy taxislužby a nemocnice.

3. Yu’e Bao byla spuštěna v červnu 2013 společně firmami Alipay a Tianhong Asset Management. Podle společnosti Tianhong ke konci června 2014 přilákala Yu’e Bao zhruba 570 miliard čínských jüanů v aktivech, která spravuje, a téměř 125 milionů uživatelů Yu’e Bao. Zeng Libao, fond peněžního trhu společnosti Yu’e Bao, se stal největším individuálním fondem peněžního trhu v Číně podle finanční zprávy společnosti Tianhong Asset Management za třetí čtvrtletí roku 2013. Ke konci května 2014 získala společnost Ant Financial souhlas od Čínské komise pro regulaci cenných papírů s odkoupením 51% podílu ve firmě Tianhong Asset Management.

4. Zhao Cai Bao založená v dubnu 2014 jako otevřená platforma pro investice a finanční produkty a služby. Zhao Cai Bao je otevřená pro finanční instituce třetích stran a poskytuje výhodné a bezpečné internetové finanční služby pro jednotlivce a malé a střední firmy. Produkty nabízené na platformě zahrnují úvěry pro malé a střední firmy, jednotlivce, univerzální pojištění a strukturované fondy.

5. Ant Credit poskytuje mikro online úvěry pro malé a mikro podniky a individuální online podnikatele, posuzované na základě dat. Tyto produkty zahrnují kreditní úvěry, online úvěry pro obchodníky a úvěry pro prodejce Taobao.

6. Společnost Ant Financial získala souhlas od Čínské komise pro regulaci bank 29. září 2014 k založení soukromé banky s názvem MYbank spolu s firmou Shanghai Fosun Industrial Technology, v majetku společnosti Fosun International, dceřiné společnosti Wanxiang Group a Ningbo Jinrun Asset Management. MYbank bude plně využívat internet a analýzy velkých dat, aby uspokojila finanční potřeby malých a mikro podniků, stejně jako individuálních zákazníků.

Jak mobilní obchodování získává v Číně prostor, stávají se produkty a služby nabízené společností Ant Financial stále více nedílnou součástí každodenního života podnikatelů i zákazníků. Mezi novými uživateli služby Alipay z posledních šesti měsíců 48% představuje města první a druhé kategorie, přičemž města třetího řádu zastupují zbývajících 52%. 49% nových uživatelů služby Alipay wallet bylo z měst první a druhé kategorie, ostatních 51% z měst třetí a čtvrté kategorie.

Různé obchodní operace společnosti Ant Financial jsou podporovány cloudovými technologiemi, velkými daty a kreditními systémy. Ant Financial bude otevírat tyto podpůrné platformy, aby se společně podílely na vytváření nového finančního ekosystému.

Finanční ředitel společnosti Ant Financial Eric Jing dodal: „V budoucnosti bude finanční ekosystém charakterizován spíše společnou prací než konkurencí. Stejně jako ekosystém Alibaba v oblasti internetového obchodování, bude podobný ekosystém vybudován i ve finančním průmyslu. Tento ekosystém bude podporován cloudovou technologií, velkými daty a kreditními systémy, které umožňují platby, financování, správu majetku, pojištění a bankovní platformy a služby. Věříme, že společnost Ant Financial sehraje klíčovou roli v řízení vývoje tohoto ekosystému pro přínos malých a mikro podniků a jednotlivých zákazníků ”.

O společnosti Ant Financial Services Group

Ant Financial Services Group, formálně založená v říjnu 2014, se zaměřuje na služby malým a mikro podnikům, stejně jako jednotlivcům. S vizí “proměnit důvěru v bohatství,”se snaží vybudovat otevřený ekosystém internetového myšlení a technologií a zároveň spolupracovat s dalšími finančními institucemi na podpoře budoucích finančních potřeb společnosti. Podnikání provozované společností Ant Financial Services Group zahrnuje Alipay, Alipay Wallet, Yu’e Bao, Zhao Cai Bao, Ant Credit a vznikající MYbank.

Kontakty:

Kontakt pro média:

Robert H. Christie

Email : bob.christie@alibaba-inc.com

Tel : +1 917 860 9410

Teresa Li

Email : teresali@hk.alibaba-inc.com

Tel : +852 2215 5207

Florence Shih

Email : florenceshih@hk.alibaba-inc.com

Tel : +852 2215 5114

Zdroj: Ant Financial Services Group

Tuto tiskovou zprávu si můžete prohlédnout online na adrese:

http://www.businesswire.com/news/home/20141016005280/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Čína-finance-banky-internet-Ant Financial Services

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.