Technologie DNA čipu předčí sekvenční metody v oblasti neinvazivního prenatálního testování

Společnost Ariosa Diagnostics, Inc. dnes oznámila, že její vědci úspěšně otestovali a zavedli kvantifikační metodu čipem DNA pro neinvazivní prenatální test Harmony™ společnosti Ariosa, který přináší značné výhody, včetně kratšího vyhodnocování v porovnání s předchozím přístupem na bázi sekvenování DNA. Výsledky byly publikovány na internetu v časopise Diagnostika a terapie plodu (Fetal Diagnosis and Therapy).

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20130225/SF62999LOGO

Dosud byly všechny dostupné neinvazivní prenatální testy využívající nebuněčnou DNA založeny na sekvenování DNA, které může představovat dlouhý a složitý proces. "Jde o první použití technologie DNA čipu v neinvazivním prenatálním testování s nebuněčnou DNA," řekl Ken Song, generální ředitel společnosti Ariosa. "Zobrazování pomocí mikročipu je osvědčená a perspektivní technologie, která již byla použita v řadě klinických aplikací. Zavedení metody čipu do neinvazivního prenatálního testování, které společnost Ariosa realizovala, ukazuje slibné výsledky pokud jde o výkon a rychlejší vyhodnocení výsledků oproti sekvenování DNA".

Tento technologický pokrok v oblasti neinvazivního prenatálního testování se podařil vědcům společnosti Ariosa v rámci dlouhodobé vize na zlepšení výkonu a zkrácení vyhodnocování výsledků tohoto typu testu pro pacienty. "Cílené zaměření testu Harmony s integrovaným DNA čipem nám umožnilo zlepšit kvalitu a významně zkrátit dobu vyhodnocování," řekl Arnold Oliphant, hlavní vědecký pracovník společnosti Ariosa.

Test Harmony má jedinečnou možnost využít tuto metodu, protože je zaměřen na chromozomy zkoumané v rámci rozboru DANSR™ . Zapojením do chráněného algoritmu FORTE™ společnosti Ariosa zlepšil nový upravený DNA čip kvantifikaci fetální frakce a významně snížil rozdíly v koncentraci chromosomů oproti sekvenování DNA. Zcela shodné výsledky testů byly získány v mnohem kratším čase. DNA čipy navrhla společnost Ariosa a vyrobila je firma Affymetrix, Inc.

O testu Harmony

Prenatální test Harmony je neinvazivní krevní test pro těhotné ženy, který lze použít již od 10. týdne těhotenství. Zhodnocením nebuněčné DNA obsažené v mateřské krvi, lze testem snížit riziko trisomie 21. chromozomu (Downův syndrom) plodu. Test byl ověřen v rozsáhlých klinických zkouškách zaměřených na nebuněčnou DNA a jde o nejrozšířenější test tohoto typu. Je k dispozici ve více než 90 zemích a byl použit v klinické péči u více než 300 000 těhotných žen na celém světě.

O společnosti Ariosa Diagnostics

Společnost Ariosa Diagnostics, Inc. je přední mezinárodní společnost zaměřená na molekulární diagnostiku, která se snaží zlepšovat celkovou péči o pacienty vývojem a dodávkami moderních, cenově přijatelných a dostupných testů. Testy jsou plně ověřovány prostřednictvím rigorózní a komplexní metodologie, aby si zdravotníci a pacienti mohli být jisti, že jsou jejich výsledky správné. Společnost Ariosa vytvořila špičkové technologie pro provádění přímé analýzy nebuněčné DNA v krvi. Společnost má ředitelství v kalifornském San Jose.

Další informace naleznete na internetové adrese www.ariosadx.com.

KONTAKT:

Margaret Theeuwes, Viceprezidentka pro marketing

Ariosa Diagnostics

Tel : +1-408-229-7500

Email : mtheeuwes@ariosadx.com

Klíčová slova USA-zdraví-technologie-Ariosa Diagnostics

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.