Alexandrovci - European Tour 2015: Světoznámý soubor opět v ČR

Turné k příležitosti 70. výročí osvobození a konce 2. světové války. Vstupenky již v prodeji! Česká republika opět přivítá světoznámý ruský armádní soubor ALEXANDROVCI. Celkem 12 koncertů v devíti městech ČR se uskuteční na podzim 2015. Podtitulem turné bude 70. výročí osvobození a konce 2. světové války. Opět tak desítky tisíc diváků uvidí ojedinělé vystoupení tohoto obřího tělesa, které se po dvou letech vrátí v čele se sólisty VADIMEM ANAYEVEM a BORISEM DYAKOVEM a speciálním hostem souboru bude opět VALERIA "Lery" KURNUŠKINA, která vystupuje jako sólistka a ve svých osmi letech předvádí strhující výkony, za které ji diváci koncertů odměňují vždy vřelým potleskem vestoje.

V současnosti ALEXANDROVCI koncertují po celém světě, jejich kalendář je zaplněn vždy na více než rok dopředu. Koncerty jsou nezapomenutelným a světově ojedinělým kulturním zážitkem. V Česku tak celkem devět hal opět rozezní mohutný stočlenný sbor, jehož mohutný hlas je znám po celém světě.

"Základem repertoáru Alexandrovců jsou ruské národní a vojenské písně, přičemž tu nejznámější, Svjaščennaja vojna (Svatá válka), jim tu po sobě zanechal sám zakladatel souboru Alexandrov. Poprvé ji veřejně Alexandrovci předvedli v roce 1941, když vyprovázeli své vojáky do války. Na památku této události byla před časem na vlakovém nádraží v Bělorusku odhalena pamětní deska. V době 2. světové války se Alexandrovci rozdělili do několika skupin a jezdili tak zpěvem povzbuzovat sovětské vojáky na frontu, do zákopů i nemocnic. Tehdy absolvovali neuvěřitelných 1500 vystoupení. A právě v roce 2015, u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války, bude tento odkaz připomenut v rámci celého turné."

Návštěvníci koncertů velkolepého turné ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2015 uslyší známé ruské národní písně (Katuša, Kalinka…), ale také řadu dalších, z různých hudebních žánrů, od vážné, až po moderní hudbu.

Vstupenky na velkolepé tour ALEXANDROVCŮ si již nyní mohou zájemci a příznivci tohoto unikátního hudebně-tanečního tělesa zakoupit v předprodejních sítích TICKETART, TICKET PORTAL (a pro Liberec ještě v síti TICKETPRO).

Ceny vstupenek jsou: 1490, 1290, 990, 690, 390, stání (pokud v některé z hal bude) 190, držitelé průkazu ZTP/P (zdravotně tělesně postižený s průvodcem) má vstupenku za 99,- Kč a doprovod za plnou cenu.

DATUMČASMĚSTOMÍSTOPRODEJCE
10. 10.15:00 a 20:00BRNOHALA RONDOTICKET ART, TICKET PORTAL
11. 10.15:00 a 20:00OSTRAVAČEZ arenaTICKET ART, TICKET PORTAL
12. 10.19:00OLOMOUCZimní stadionTICKET ART, TICKET PORTAL
13. 10.19:00ZLÍNZimní stadion L. ČajkyTICKET ART, TICKET PORTAL
15. 10.19:00PARDUBICEČEZ arenaTICKET ART, TICKET PORTAL
16. 10.19:00Č. BUDĚJOVICEBUDVAR ArenaTICKET ART, TICKET PORTAL
17. 10.15:00 a 20:00PRAHATipsport ArenaTICKET ART, TICKET PORTAL
18. 10.19:00HRADEC KRÁLOVÉZimní stadionTICKET ART, TICKET PORTAL
19. 10.19:00LIBERECTipsport ArenaTICKET ART, TICKETPRO

Alexandrův sbor písní a tanců, jak zní v současnosti oficiální název, je oficiálním armádním uměleckým souborem Ruské federace. Vznikl v roce 1928 a založil ho ruský hudební skladatel, mimo jiné autor sovětské státní hymny, Alexandr Vasiljevič Alexandrov, tehdy mladý profesor hudby z Moskevské konzervatoře. Při svém zrodu soubor tvořilo pouhých dvanáct členů a poprvé vystoupili v Ústředním domě Rudé armády pod názvem Soubor rudoarmějské písně (Ансамбль красноармейской песни). Vystupovat začali v Moskvě a postupně se vydávali do širšího a širšího okolí, koncertovali na jevištích sálů i ve vojenských útvarech. Rozrůstali se a začali dobývat svět, až se jim to skutečně podařilo. Už v polovině 30. let soubor skýtal bezmála 300 členů.

V ČR v minulosti spolu s ALEXANDROVCI vystupovali i přední čeští umělci, jako například: Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Kolář, Petra Janů, Aleš Brychta, Bára Basiková, Martin Chodůr a další…

Každé vystoupení souboru, kdy je na pódiu více než 100 umělců, je vždy dech beroucím a nezapomenutelným zážitkem!

Pořadatelem ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2015 je společnost Sick Art s.r.o. Praha.

www.alexandrovci.cz

www.facebook.com/alexandrovci

Kontakt pro média:

René Kekely

PR manažer turné

Tel.: 724 850 690

e-mail: info@renekekely.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese www.protext.cz

Klíčová slova ČR-Rusko-armáda-hudba-Alexandrovci

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.