Divize pro zajišťování služebních cest společnosti American Express oznámila jmenování nových tváří do vedení společnosti

- Prvotřídní vedoucí tým povede pokračující transformaci obchodního modelu firmy se zaměřením na strategii konzumerizace a globalizace sektoru služebních cest.

- Kapitálová injekce ve výši 900 milionů amerických dolarů bude investována do technologie, dat a přehledu, světové expanze a partnerské spolupráce.

Po oznámení, že byl dnes vytvořen společný podnik pro divizi zajišťování služebních cest Global Business Travel (dále jen “GBT” nebo “společnost”) společnosti American Express, zveřejnila dnes společnost nové členy týmu vedení firmy. Kromě předchozího jmenování Grega O’Hary do funkce předsedy představenstva a Billa Glenna do funkce prezidenta a generálního ředitele, byl Pat Bourke jmenován do funkce vedoucího administrativy, Norma Coriová do funkce finanční ředitelky a JoAnne Kruseová do funkce personální ředitelky.

“Je pro mě ctí přivítat Pata, Normu a JoAnne do společnosti GBT v tomto vzrušujícím období transformace,” řekl Bill Glenn. “Spolu s naším stávajícím vedoucím týmem, budou hrát zásadní roli v rozvoji našich plánů, v rámci kterých chceme přinášet našim zákazníkům a partnerům výjimečné hodnoty. S renomé značky, globální sítí a silným potenciálem zdokonalovaným po desetiletí, ve kterých spojujeme lidi prostřednictvím cestování, představuje společnost GBT jedničku v tomto průmyslovém odvětví. To je privilegium a odpovědnost, kterou bereme velmi vážně. Ale tento sektor, stejně jako ostatní, se musí vyvíjet v souladu s konzumerizací a globalizaci moderního obchodování. Ať už jde o mobilní funkce, dynamické aplikace nebo prostě snazší a rychlejší způsoby podnikání, divize služebních cest společnosti American Express má nyní zdroje pro další modernizaci a může měnit způsob, jakým funguje zajišťování služebních cest.

“Díky vytvoření společného podniku a infuzi kapitálu 900 milionů amerických dolarů od našich investorů máme nyní k dispozici ještě větší zdroje než trh vyžaduje a proto můžeme nejen předčít ostatní, ale sami vytyčovat směr. Technologie představují pro divizi zajišťování služebních cest společnosti American Express prostor pro investice, odborné zkušenosti a inovace, naplňování potřeb cestujících a rovněž umožňuje kontrolu a transparentnost pro manažera na cestách i setkávání profesionálů. Naše ohromné zdroje dat budou našim zákazníkům a partnerům přinášet ještě větší hodnoty. Se stále rostoucím zastoupením naší společnosti ve světě a novými možnostmi budeme nadále nabízet našim klientům kompletní služby se znalostí místního trhu. Krátce řečeno, věříme, že nyní máme potenciál jako nikdo jiný.”

Životopisy vedoucích pracovníků

Greg O’Hara, předseda správní rady, je investor s významnými zkušenostmi z oblasti cestovního ruchu. Založil společnost Certares a v současné době je jejím generálním ředitelem a předsedou správní rady. O’Hara je v současné době rovněž členem správní rady společnosti Travel Leaders Group a v minulosti působil v předsednictvu společností Carlson Wagonlit Travel, Travelport, Worldspan Technologies a mnoha dalších. Předtím, než založil společnost Certares, působil jako vedoucí oddělení speciálních investic společnosti JPMorgan Chase a rovněž jako výkonný ředitel ve firmě One Equity Partners. Ještě předtím pracoval ve funkci výkonného vice prezidenta firemního plánování a vývoje společností Worldspan Technologies a Worldspan, vice prezidenta společnosti Sabre, Inc. a v mnoha dalších funkcích. Je držitelem magisterského titulu M.B.A. , který získal na vysoké škole Vanderbilt University.

Bill Glenn, prezident a generální ředitel, dříve pracoval jako prezident divize globálních komerčních služeb společnosti American Express, kde zodpovídal za firemní platby a divizi zajišťování služebních cest. Glenn vstoupil do společnosti American Express v roce 2002 jako prezident divize služeb pro obchodníky v Severní Americe. V roce 2007 byl jmenován prezidentem divize globálních služeb pro obchodníky se zodpovědností za celosvětovou síť obchodních partnerů. Tato síť , funguje jako partner v oblasti získávání, zpracování a marketingu pro miliony obchodníků po celém světě, kteří přijímají karty American Express. V letech 2008 až 2014 působil Glenn ve funkci vedoucího pracovníka společnosti American Express a člena operačního výboru, kde zodpovídal za stanovování strategie a priorit společnosti American Express. Glenn vstoupil do společnosti American Express po dvanáctiletém působení ve společnosti Pepsi-Cola, kde pracoval ve funkci prezidenta severoamerické divize potravinářských služeb, viceprezidenta operací divize nápojových automatů společnosti Pepsi-Cola a generálního manažera stáčecího závodu společnosti v New Jersey. Svou kariéru zahájil jako obchodní zástupce společnosti Procter & Gamble, ve které rovněž zastával celou řadu vedoucích funkcí v oblasti prodeje na celém východním pobřeží. Glenn získal bakalářský a magisterský titul na vysoké škole Lehigh University.

Pat Bourke, vedoucí administrativy, se zaměřuje na centralizaci hlavních operací organizace a zajištění bezproblémového ukončení dohod o poskytování přechodných služeb (Transitional Services Agreements (TSA), které v současné době platí mezi společnostmi GBT a American Express. Bourke si přináší do své role bohaté zkušenosti z předchozích pozic ve špičkových firmách zaměřených na cestovní ruch Worldspan a Travelport, stejně jako více než 25 let zkušeností z oblasti provozu a prodeje v technologicky vyspělých firmách. Před vstupem do společnosti působil jako partner skupiny zaměřené na soukromý kapitál ve společnosti Blackstone, kde zodpovídal za technologickou strategii a vyhledávání zdrojů pro portfolio firem, stejně jako vyčleňování aktivit pro nově získané společnosti. Ve společnosti Perot Systems byl Bourke členem týmu, díky němuž se firma stala poskytovatelem technologických služeb v globálním měřítku. Bourke zahájil svou kariéru ve firmě Electronic Data Systems na pozici systémového inženýra. Bourke získal bakalářský titul BS v oboru průmyslový management na univerzitě Arkansas State University.

Norma Coriová, finanční ředitelka, zodpovídá za celkové řízení financí společnosti, finanční výkazy a transparentnost. Spadají pod ní rovněž funkce vedoucího řízení financí, pokladní, daně a dlouhodobé plánování. Předtím působila Coriová jako jedna z prezidentů a výkonná ředitelka společnosti Miller Buckfire, přední firmy působící v oblasti restrukturalizace zaměřené na poskytování poradenských služeb v oblasti strategie a financí v krizových situacích. Před vstupem do společnosti Miller Buckfire strávila Coriová 30 let ve společnosti JPMorgan Chase & Co., kde naposled zastávala funkci vedoucí skupiny speciálních investic, která investuje do firem, které mají finanční problémy. V srpnu 2008 byla Coriová jmenována do funkce pokladníka společnosti JPMorgan Chase, kde zodpovídala za přímé řízení 2,3 biliónu amerických dolarů, finanční rozvahu, kapitál, globální financování a likviditu, pojišťovací služby a vztahy s ratingovými agenturami. Předtím pracovala ve funkci vedoucí restrukturalizace v investiční bankovní divizi společnosti. Coriová rovněž zastávala pozice v oblasti firemních financí a úvěrů, vztahů s investory a řízení úvěrů a rizik. Coriová získala magisterský titul MBA v oboru bankovnictví a financí na univerzitě Pace University a bakalářský titul z ekonomie na vysoké škole LeMoyne College.

JoAnne Kruseová, ředitelka oddělení lidských zdrojů, zodpovídá za oblast lidských zdrojů a rozvoj a začleňování základny zaměstnanců v globálním měřítku s cílem dalšího rozvoje podnikání. Před vstupem do společnosti založila Kruseová poradenskou firmu Human Capital Partners, zaměřenou na poradenství v oblasti lidských zdrojů, kde působila jako partner. Tato společnost poskytovala služby firmám v oblasti rozvoje talentů, odměn a organizačních a systémových změn v souvislosti s podporou akvizičních a integračních projektů. Před založením společnosti HCpartners, pracovala Kruseová ve funkci výkonné vice prezidentky lidských zdrojů ve firmě Travelport LTD, kde zodpovídala za oblast lidských zdrojů v globálním měřítku, včetně odměn, talentů, angažovanosti, vybavení, firemní sociální zodpovědnosti a interní komunikace. Kruseová rovněž zastávala pozici výkonné vice prezidentky divize cestovních služeb ve společnosti Cendant, předchůdce firmy Travelport. Kruseová získala bakalářský titul BS na univerzitě Cornell University v oboru průmyslové a pracovní vztahy a získala magisterský titul z psychologie na kolumbijské univerzitě Columbia University.

O divizi zajišťování služebních cest (Global Business Travel) společnosti American Express

Divize služebních cest spojuje obchod a cestování a nabízí svým zákazníkům komplexní síť, spolehlivé služby a rozsáhlé zkušenosti s rozvojem lidí a podnikání. Divize služebních cest společnosti American Express nabízí řešení pro cestování, integrované konzultační služby, vlastní výzkum a možnosti pro schůzky a další akce. Tato inovovaná nabídka umožní zákazníkům optimalizovat návratnost jejich investic do cestování a konferencí. Více informací naleznete na internetové adrese www.amexglobalbusinesstravel.com..

Divize American Express Global Business Travel je součástí největší světové sítě cestovních agentur s kancelářemi ve 140 zemích celého světa.

Kontakty

American Express Global Business Travel

Americký kontinent

Christine Elliott

Tel : 212-640-0622

Emil : christine.s.elliott@aexp.com

nebo

Diana Postemsky

Tel : 212-640-9203

Email : diana.c.postemsky@aexp.com

nebo

Evropa, Střední Východ a Afrika (EMEA)

Katrina Robson

Tel : +44 (0)1273 215172

Email : katrina.j.robson@aexp.com

nebo

Japonsko, Asijsko-pacifický region a Austrálie (JAPA)

Sarah Blades

Tel : +61 2 9271 1467

Email : sarah.j.blades@aexp.com

Zdroj: American Express Global Business Travel

Tuto tiskovou zprávu si můžete prohlédnout online na adrese:

http://www.businesswire.com/news/home/20140701005420/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-doprava-služby-personální-American Express Global Business Travel

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.