37 výrobců elektronických zařízení používá sklo Dragontrail™

Produktová řada bude brzy rozšířena o nový produkt Dragontrail™ X

Společnost AGC, přední světový dodavatel skla, chemikálií, keramiky a dalších high-tech materiálů a komponent, dnes oznámila, že její sklo Dragontrail™, odolné proti poškození a poškrábání, nyní využívá 37 hlavních výrobců elektronických zařízení po celém světě. Prodej speciálního skla Dragontrail jako ochranného krytu pro chytré telefony, tablety a další elektronická zařízení vzrostl od svého uvedení na trh před třemi lety o 500%.

Společnost AGC svou výrobou skla Dragontrail velmi efektivně a stabilně pokrývá rostoucí poptávku světových výrobců mobilních zařízení po krycím skle do chytrých telefonů, tabletů a dalších elektronických zařízení. V lednu roku 2011 vyvolalo sklo Dragontrail senzaci díky své minimálně šestkrát vyšší pevnosti, než jakou má konvenční sodno-vápenaté sklo, a své schopnosti udržet si svůj povrch v původním stavu bez poškrábání.

Od uvedení skla Dragontrail na trh provedla společnost AGC další modernizaci a vylepšení technologie a vlastností tohoto skla. Zcela nedávno, na veletrhu 2014 International Consumer Electronics Show (CES), představila společnost nejnovější přírůstek do své produktové řady, sklo Dragontrail™ X.

Dragontrail X se vyznačuje nízkým středním napětím a nejvyšší odolností proti namáhání tlakem na světě. Toto extra tvrdé sklo je o 30% pevnější, než jeho předchůdce. Jeho povrchová pevnost je až osmkrát vyšší než u sodno-vápenatého skla, což dále zvyšuje tuhost zařízení vybavených tímto produktem. Několik výrobců elektroniky již přijalo sklo Dragontrail X velmi příznivě, a očekává se, že v blízké budoucnosti bude uvedeno na trh.

Do budoucna hodlá společnost AGC nadále rozvíjet technologicky vyspělá skleněná řešení pro zákazníky a uživatele na celém světě.

O společnosti AGC Group

AGC Group je součástí společnosti Asahi Glass Co., Ltd. se sídlem v Tokiu. Je předním světovým dodavatelem plochých, automobilových a displejových skel, chemikálií a dalších high-tech materiálů a komponent. AGC Group staví na více než stoleté tradici technických inovací. Nashromáždila špičkové odborné znalosti v různých oborech, včetně technologií skla, fluorové chemie a keramiky. Společnost zaměstnává zhruba 50 000 pracovníků po celém světě, a její podnikání v přibližně 30 zemích generuje roční obrat kolem 13 miliard USD. Další informace najdete na stránkách www.agc-group.com/.

Reference:

Dragontrail X představí své výrobky na největší světové sportovní události, která se koná letos v červnu v Brazílii, kam dodá skleněné zastřešení pro hráčské lavičky. Tato střecha, ze speciálního skla, které je jedním z nejpevnějších a nejtrvanlivějších materiálů na světě, se tak stane další atrakcí při sledování fotbalových klání těch nejlepších světových týmů.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Kontakt pro média

Asahi Glass Co., Ltd.

Junichi Kobayashi

Generální ředitel

Firemní komunikace a vztahy s investory

Aoi Takahashi (paní), +81-3-3218-5603

info-pr@agc.com

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Japonsko-Brazílie-trh-elektronika-sklo-Asahi Glass

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.