Mediální telekonference: ATFA kritizuje praní argentinských peněz v Nevadě

Špičkový právník hovoří o nové kauze v Nevadě

Dnes, ve čtvrtek 10. dubna, uspořádá organizace American Task Force Argentina tiskovou telekonferenci. Jejím cílem je poskytnout aktuální informace o nedostatečné transparentnosti argentinské vlády v několika důležitých oblastech, počínaje nedávnou zprávou, že Lazaro Baez, blízký spojenec a důvěrník argentinské prezidentky Cristiny Kirchnerové, využívá Nevadu k praní ukradených státních peněz.

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140409/DC02099LOGO

Jak bylo tento týden uvedeno v médiích, člen ATFA společnost NML Capital uplatňuje soudní rozhodnutí a požaduje po 123 společnostech, které jsou ve spojení Baezem, aby poskytly dokumentaci, která by pomohla lokalizovat ukradené státní prostředky Argentiny. Baezovy vazby s argentinskou prezidentkou jsou velmi dobře známé. V současné době je vyšetřován argentinskou prokuraturou za to, že zpronevěřil více než 65 milionů amerických dolarů ze státních fondů a převedl tyto prostředky z Argentiny prostřednictvím svých firem v Nevadě a jinde. Pokud bude Baez usvědčen ze zpronevěry, všechny odcizené prostředky by byly považovány za majetek Argentiny a proto by mohly být použity k uspokojení rozsudků amerického soudu ohledně nároků společnosti NML.

"Argentina použila důmyslné triky, aby ochránila svůj majetek, a soud ji v tomto sporu obvinil, že jednala ve „zlém úmyslu“, řekl Robert Shapiro, předseda organizace ATFA.

Spolupředsedkyně organizace ATFA, velvyslankyně Nancy Soderbergová, rovněž upozornila na novinové zprávy z tohoto týdne, které hovoří o tom, že zástupci Argentiny se setkají s potenciálními investory ve Washingtonu, D.C. List El Cronista uvádí, že ministr hospodářství Axel Kicilloff plánuje setkání s "podnikateli, kteří mají firmy v Argentině nebo chtějí v zemi investovat."

"Argentina odmítá i jen společné jednání s Američany a dalšími zahraničními majiteli dluhopisů a prohlašuje, že nebude postupovat podle amerických soudních řádů. Dokud nezmění své chování, nepřiláká investory, které potřebuje pro svůj rozvoj," řekla Soderbergová.

**Právní zástupce Robert Cohen se zúčastní hovoru a zodpoví dotazy týkající se vývoje případu a řízení proti Baezovi v Nevadě.

Co: Aktivity Argentiny v oblasti praní peněz v Nevadě

Kdy: Čtvrtek, 10. dubna 2014 14:30 ET (20:30 CET)

Kdo: Robert Shapiro a Nancy Soderberg, spolupředsedající členové American Task Force Argentina

Speciální host: Robert Cohen, společník, firma Dechert LLP

Čísla pro bezplatná volání: Spojené státy americké / Kanada: 1-800-895-0231 nebo +1-785-424-1054; Argentina: 0-800-666-0250; Mexiko: 001-800-514-6145; Brazílie: 0-800-891-6744

ID konference: ATFA

(Upozorňujeme, že pokud se účastník ze zahraničí není schopen připojit ke konferenci prostřednictvím bezplatného čísla pro příslušnou zemi, ať prosím použije zpoplatněné číslo (785))

POZNÁMKA: Je požadováno potvrzení o účasti. Prosím pošlete je na adresu media@atfa.org

Robert Cohen je společníkem ve firmě Dechert LLP, a je jedním z vedoucích oddělení pro řešení mezinárodních sporů. Několikrát působil ve výboru pro politiku společnosti. Za více než 40 let praxe získal zkušenosti se spory (včetně soudních řízení před porotou), arbitráží a zprostředkování urovnání složitých obchodních sporů, často v mezinárodním měřítku. Cohen bývá pravidelně označován publikací Benchmark Litigation za "Hvězdu právních sporů“ („Litigation Star“), nejnověji v oblastech antimonopolních sporů, sporů o duševní vlastnictví a obecných obchodních sporů.

O organizaci American Task Force Argentina

Organizace American Task Force Argentina (ATFA) je sdružení organizací, které vzniklo za účelem spravedlivého a čestného urovnání dluhů argentinské vlády z roku 2001 a následné restrukturalizace. Naši členové spolupracují se zákonodárci, médii a dalšími zainteresovanými stranami a podporují vládu Spojených států amerických, aby důrazně usilovala o vzájemné urovnání s argentinskou vládou v zájmu amerických akcionářů.

KONTAKT: 888-662-2382, media@atfa.org

Klíčová slova USA-finance-právo-soud-American Task Force Argentina

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.