Alitalia Compagnia Aerea zahájila let z Prahy do Milána Linate

Alitalia Compagnia Aerea Italiana S.p.A. dne 1. dubna 2014 úspěšně zahájila inaugurační let z Prahy do Milána Linate. Toto letní sezónní spojení mezi Milánem Linate a Prahou je provozováno 3 x týdně, v úterý, ve čtvrtek a v sobotu, a to až do 25.října 2014.

Pravidelné odlety z Milána :

- Odlet z Milána Linate v 12:05, přílet do Prahy v 13:35 (úterý, čtvrtek)

- Odlet z Milána Linate v 16:00, přílet do Prahy v 17:30 (sobota)

Pravidelné odlety z Prahy :

- Odlet z Prahy v 14:30, přílet do Milána Linate v 16:00 (úterý, čtvrtek)

- Odlet z Prahy v 18:50, přílet do Milána Linate v 20:20 (sobota)

Letiště Linate se nachází blízko centra Milána a umožňuje tak jednoduché a rychlé spojení do centra města. Z letiště Miláno Linate je možné pokračovat do dalších mnoha destinací po celé Itálii. Během měsíce prosince 2013 Alitalia přepravila více než 384 tisíc cestujích z/do Milána Linate, což je o 9,1 % více než v prosinci roku 2012.

Pravidelná linka Praha - Milán Linate bude provozována letadly typu Airbus A319/A320 konfigurovanými ve dvou třídách, "Ottima" - business class společnosti Alitalia na mezinárodních trasách - a "Classica" v ekonomické třídě.

Od 30. března 2014 společnost Alitalia navýšila lety z Prahy do Říma Fiumicino ze 2 na 3 lety týdně . Provoz linky byl zahájen dne 29.ledna 2013 a výkazal velmi dobré výsledky. Na této trase létá moderní Airbus A320.

Cestující, kteří přiletí do Říma mohou nejen obdivovat historické a kulturní památky města Říma, ale také pokračovat do ostatních domácích, mezinárodních a mezikontinentálních destinací provozovaných společností Alitalia.

Ve spolupráci s Smart Carrier Air One jsou v nabídce také lety z Prahy do Benátek a Pisy (Toskánsko), na léto 2014 bude přidána jednou týdně (sobota) nová destinace Katánie na Sicílii.

Podle zprávy On-time Performance Service Awards 2013 nezávislé americké společnosti FlightStats je italská letecká společnost desátou nejdochvilnější leteckou společností na světě a šestou v celoevropském srovnání. Bylo vyhodnoceno zhruba 190 tisíc letů, které Alitalia provozovala v průběhu minulého roku. Míra pravidelnosti těchto letů dosáhla 99,4%, zatímco 84,6% z hodnocených letů vzlétlo dle letového plánu či s maximálně patnácti minutovém zpožděním a 83,6% přistálo dle letového plánu či s maximálně patnácti minutovém zpožděním. Navíc management společnosti si stanovil za cíl učinit z Alitalie do roku 2016 nejdochvilnější evropskou leteckou společností. A první výsledky této snahy byly viditelné již v lednu, kdy míra pravidelnosti letů dosáhla 99,9% a míra dochvilnosti 90,2%.

Letecká společnost také o rok prodloužila klientský program Vivi l'Italia, díky kterému mohou její pasažéři získat celou řadu slev. Po předložení boarding passu pasažér obdrží slevu na vstupence do celé řady kulturních institucí.

Kontakt:

Zuzana Košťálová

Alitalia Compagnia Aerea Italiana S.p.A.

e-mail: kostalova.zuzana@alitalia.it

Tel.: +420 222 541 900

http://www.alitalia.com

Klíčová slova ČR-Itálie-letectví-firmy-Alitalia

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.