Disway pomáhá handicapovaným cestovatelům

Cestování pro vozíčkáře a jinak postižené je již mnoho let nejen snem, ale pomalu se stává i realitou. Ve světě i u nás rychle přibývá ubytovacích zařízení, hotelů, kulturních zařízení nebo cestovních společností, které podporují cestování handicapovaných. Bohužel se ale stává, že uváděné informace neodpovídají skutečnosti - a to je pro handicapované velký problém.

Pro vozíčkáře je pak smutnou realitou, narazí-li na turistické cestě, určené lidem s omezeným pohybem, na schody či místo, kde není vhodné použít invalidní vozík. Cestovatelé se tak nemohou spoléhat jen na informace, které uvádějí provozovatelé v katalogu ubytování nebo na webových stránkách, ale spoléhají se zejména na informace, které získají od ostatních cestujících vozíčkářů.

"Informace o bezbariérovosti jsou pro cestovatele-vozíčkáře velice důležité. Spolu s mojí maminkou jsme navštívily s vozíkem 25 zemí na 4 kontinentech, od USA, přes Brazílii, JAR, Indii, až po Thajsko. Jsem ráda, že mohu být součástí projektu Disway a pomoci tak ostatním cestovatelům prožít méně stresující dovolenou,“ doplňuje Marie Harcubová, známá cestovatelka a ambassadorka projektu Disway.

Projekt Disway je sociální síť, která umožňuje sdílení informací o turisticky zajímavých místech nejen u nás, ale zejména ve světě, o jejich přístupnosti pro lidi s různými druhy postižení, ať už se jedná o vozíčkáře, nevidomé nebo neslyšící.

Projekt vyvíjí tým vozíčkářů z České republiky, kterým jde především o propojování handicapovaných cestovatelů. “Cestování je pro vozíčkáře rok od roku dostupnější, ale většina poskytovatelů služeb uvádí neúplné či nedostačující informace. Jistě v tom není zlý úmysl, prostě se nedokáží vžít do kůže člověka na vozíku a neumí si jeho potřeby představit.

Proto jsme se rozhodli vybudovat Disway jako místo, kde vozíčkáři mohou sdílet zkušenosti a doporučení s ostatními cestovateli. Nejlepší Informace o přístupnosti získá vozíčkář od samotných vozíčkářů,” vysvětluje pozadí vzniku Jiří Maule, zakladatel projektu a vývojář v Good Sailors. “Věříme, že Disway pomůže handicapovaným pohodlně cestovat a ušetří je nemilých překvapení. Zároveň věříme, že se najde dostatek partnerů, kteří podpoří vývoj a provoz tohoto projektu.”

Prvním, kdo projekt finančně podpořil je Nadace Vodafone (http://www.nadacevodafone.cz) a tým Disway jedná s dalšími organizacemi, které projekt velmi zaujal.

Projekt Disway (http://disway.org) se nezaměřuje jen na Českou republiku, ale od začátku míří na celý svět. Podobný projekt, který by spojoval databázi přístupných míst se sociální sítí pro handicapované, na světě nemá obdoby.

O Good Sailors

Společnost, která působí v ČR již od roku 2002 (dříve pod jménem blue.point Solutions) a jejíž cílem je podpora zaměstnávání postižených, s důrazem na tvorbu zajímavých mezinárodních projektů, souvisejících s oblastí informačních technologií.

Kontakty

Jiří Maule, zakladatel projektu

jirka@disway.org

+420 608 822 540

Klíčová slova ČR-menšiny-turistika-internet-handicapovaní-firmy-Good Sailors

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.