Vracíme zrak Africe – sbírka Brýle pro Afriku

Nezisková česko-slovenská organizace International Humanity v rámci svých humanitárních projektů v Malawi pokračuje v projektu Vracíme zrak Africe.

Na bezplatnou pomoc českých a slovenských lékařů zachraňujícím očními operacemi zrak nejchudším obyvatelům afrického venkova, kteří by jako nevidomí nedokázali uživit sebe ani své rodiny, navazuje celorepubliková sbírka Brýle pro Afriku. Až 8 procet obyvatel Malawi, což je zhruba 1 milion osob, potřebuje pro svou zrakovou vadu brýle, které jsou v této části světa nedostupným luxusem. Oční vada, může navíc vést ke zbytečnému úrazu, jehož komplikace mohou mít v místních podmínkách bez dostupné zdravotní péče fatální následky.

Jménem předsedy humanitární organizace doc. MUDr. Rastislava Maďara děkujeme všem dárcům brýlí, kteří se již do sbírky zapojili. Velmi oceňujeme vánoční sbírku téměř 200 ks brýlí iniciovanou Odborovou organizací při Kanceláři prezidenta republiky a Správě Pražského hradu ve spolupráci s Odborovou organizací Ministerstva zdravotnictví ČR a pražským Vrchním státním zastupitelstvím.

Stále je možné přispět i formou jakékoli finanční částky na konto očních operací prováděných v Africe - zajišťovaných organizací International Humanity. Více informací naleznete na http://www.pomoztesnami.cz , http://www.facebook.com/inthumanity

Děkujeme všem partnerům pomoci: Alcon ČR, Teva Pharmaceuticals ČR, spol. Schenker DB, Avenier a.s., a dalším.

Kontakt:

Kateřina Znamenáčková

koordinátor projektu

e-mail: pomoztesnami@seznam.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-Malawi-Slovensko-sociální-zdraví-humanitární-International Humanity

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.