HIWIN VYRÁBÍ ŘEZACÍ STROJE "NA TĚLO"

Lineární motory společnosti HIWIN, s. r. o. Brno pohánějí bezkonkurenční zařízení, určené k bezkontaktnímu dělení nekovových materiálů.

Řezací stroj nové generace s názvem Alt HLC100-S1500 s CO2 laserem Synard byl poprvé představen na loňském mezinárodním veletrhu v Brně, a právem získal pozornost výrobců ze všech průmyslových odvětví.

Maximální využití výrobního potenciálu

Kompletní laser je vyústěním dlouhodobé spolupráce HIWIN s firmou ALT Systems s.ro. Praha. Stroj vyniká vysokou dynamikou a maximální přesností řezu i gravírování všech nekovových materiálů - od plastů, pryže, gumy, korku a papíru, až po dřevo či plexisklo. Do nejmodernějšího zařízení tohoto typu "vložili" odborníci společnosti HIWIN všechny přednosti technologie lineárních motorů: "Řada výrobců staví obdobné řezací stroje na ozubených hřebenech, u kterých časem dojde k mechanickému opotřebování. Lineární motory zajišťují přímý bezkontaktní pohon stroje a bezúdržbovost. Díky tomu dosáhne výrobce výrazně vyšší produktivity," říká ing. Martin Kaván, hlavní projektant společnosti HIWIN, a dodává, že firma připravila i kompletní elektroinstalaci zařízení: "Laserový řezací stroj Alt HLC100-S1500 je vybaven frekvenčními měniči nové řady HIWIN D1N s komunikací EtherCat, která umožňuje využít nadřazené PLC různých výrobců. Firma ALT Systems s.ro. Praha navíc osadila stroj vlastním PLC modulem včetně software aplikace. Tím je zajištěna flexibilita, preciznost a přesnost řízení výrobního procesu."

Jednoduchost obsluhy

V aplikaci počítače nejprve proběhne referencování stroje, po "zhoumování" dojde k přednastavení souřadnic a "načtení" požadovaného tvaru výřezu. Díky přídavné manipulační ose stroj automaticky odebere materiál z palety a přenese jej do pracovního prostoru. Poté, co laserový paprsek obrazec vykreslí, spustí stroj pálení. Nejenže s dokonalou přesností vyřeže tvar, ale precizně vygravíruje i bitmapové grafické podklady. Zařízení ocení nejen výrobci z oblasti strojírenství, medicíny, vědy a výzkumu nebo elektroniky. Skvělé uplatnění najde i v segmentu textilního, reklamního, zábavního a tiskového průmyslu, například při výrobě tiskových forem.

Vstřícnost zákazníkům

Společnost HIWIN dokáže laserový řezací stroj přizpůsobit všem specifickým požadavkům zákazníka: od úpravy velikosti pracovní plochy, až po instalaci. Celé strojní zařízení tvoří čtyři bloky, které se dají demontovat a následně složit, což je nesporná výhoda zejména ve výrobních prostorách s omezeným vstupem. Bezkonkurenčním řezacím strojem "na tělo" se už pyšní první zpracovatelé nekovových materiálů. Podle ing. Kavána však nepřijdou "zkrátka" ani zákazníci v kovovýrobě: "V současné době vyvíjíme mimořádně výkonný stroj na řezání kovů, osazený vláknovým laserem fiber. V této fázi probíhá rozsáhlé testování řídicích systémů SIEMENS a Beckhoff, které v oblasti dělení materiálů používají největší světoví hráči." O zařízení už teď projevili zájem zákazníci jak z automobilového, strojírenského, tiskařského, plastikářského a spotřebního průmyslu, tak z oblasti elektroniky, telekomunikací, ale i hodinářství a šperkařství.

Více na www.hiwin.cz.

Kontakt:

Vlaďka Svobodová

tel.: 604 232 523

GUIDELINE spol. s r.o.

Nad Úpadem 63, Praha 4

tel./fax: 241 402 094, www.guideline.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-stroje-zdraví-věda-firmy-HIWIN-Guideline

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Auto-moto, doprava a stroje
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.