American Capital Energy & Infrastructure založila novou firmu BMR Energy

Společnost American Capital Energy & Infrastructure navázala spolupráci se zkušeným vedoucím týmem, aby vytvořila firmu BMR Energy a investovala 25 milionů amerických dolarů do prvního projektu

Společnost American Capital Energy & Infrastructure (dále jen "ACEI") dnes oznámila, že navázala spolupráci se zkušeným vedoucím týmem, aby vytvořila firmu BMR Energy LLC (dále jen "BMR"), novou energetickou společnost zaměřenou na vývoj a investice do energetiky a související infrastruktury ve Střední Americe a Karibiku.

Tým společnosti BMR pod vedením generálního ředitele Bruce Levyho má více než 60 let společných zkušeností v oblasti vývoje globálních energetických projektů, akvizic a operací. Levy zastával v uplynulých 30 letech významné posty v americkém i mezinárodním energetickém sektoru, naposledy funkci prezidenta a generálního ředitele společnosti International Power North America (nyní součást firmy GDF SUEZ Energy International). Kolegy Levyho jsou Andrew Rovito a Pip Decker. Rovito má rozsáhlé zkušenosti z vývoje globálních energetických projektů a financování a nedávno se podílel na založení společnosti Development Partners Group, která se zaměřuje na vývoj energetických projektů nezávislých na fosilních palivech po celých Spojených státech amerických. Decker se pohybuje v oblasti obnovitelných zdrojů energie se zaměřením na vývoj, výstavbu a provoz větrných a solárních elektráren po celých Spojených státech amerických. Před svým vstupem do společnosti BMR pracoval na vývoji projektů v Brookfield Renewable Power.

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti ACEI Paul Hanrahan, řekl :“Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s Brucem, Andrewem a Pipem na vývoji této nové platformy. Bruce je velký odborník a je to úspěšný vedoucí pracovník s mezinárodními zkušenostmi, který vede talentovaný tým v oblasti vývoje energetické infrastruktury a má zkušenosti z provozu. Díky této spolupráci bude mít společnost ACEI možnost expandovat do oblasti Karibiku a Střední Ameriky a rozvíjet zde své konkurenceschopné a ekologicky zodpovědné projekty na zajištění energie a související energetické infrastruktury, které dokážou uspokojit rostoucí energetickou náročnost tohoto regionu."

Prvním projektem společnosti BMR je větrná elektrárna s výkonem 34 MW v Malvernu v oblasti St. Elizabeth Parish na Jamajce. V září 2013 regulační úřad Office of Utility Regulation na Jamajce vybral společnost BMR, aby vybudovala a provozovala větrnou elektrárnu ve svém vlastnictví, která by měla být uvedena do provozu v roce 2015. Společnost rovněž vytvořila projekt zajištění energetických rozvodů po celé oblasti.

Hanrahan dodal: "Na Jamajce, stejně jako po celém Karibiku a ve Střední Americe jsou ohromné možnosti v oblasti náhrady drahých elektráren na bázi ropy obnovitelnými zdroji a infrastrukturou závodů na efektivní výrobu energie z fosilních paliv a plynu. Většina elektrické energie je na Jamajce vyráběna z ropy a těžkých olejů a proto tato země závisí na relativně drahém dovozu ropy, aby dokázala uspokojit své nároky na energii. Obnovitelná energie a další energetická infrastruktura může výrazně snížit náklady na energii a zároveň zlepšit životní prostředí na Jamajce."

"Velké zkušenosti společnosti ACEI z provozu a vývoje, spolu s rozsáhlou sítí po celém světě a finančním zázemím společnosti BMR našemu prvnímu projektu na Jamajce velmi pomohou," řekl Levy. "Energie z našeho projektu, který využívá energii z větru na Jamajce, by měla patřit mezi nejlevnější zdroje v zemi. Hledáme další možnosti využití větrné a solární energie a energetické projekty na bázi fosilních paliv a očekáváme, že naše zkušenosti v oblasti technického zabezpečení a vývoje, stejně jako naše finanční zázemí nabídnou nové možnosti pro vládu a spotřebitele energie v celém regionu. Těšíme se na to, že budeme součástí tohoto úsilí."

O SPOLEČNOSTI AMERICAN CAPITAL ENERGY & INFRASTRUCTURE

Společnost American Capital Energy & Infrastructure investuje do globální energetické infrastruktury, včetně zařízení na výrobu elektřiny, distribučních a přenosových sítí, systémů pro přepravu energií, ropného průmyslu a produktových a servisních firem v oblasti energetiky a těžkého průmyslu. Společnost ACEI je součástí společnosti American Capital, Ltd.'s (burzovní index Nasdaq: ACAS) (dále jen "American Capital") filiálky správce aktiv firmy American Capital Asset Management, LLC. Další informace naleznete na internetové adrese www.ACEI.com.

O SPOLEČNOSTI AMERICAN CAPITAL

Společnost American Capital, Ltd. (index Nasdaq: ACAS) je veřejně obchodovaná investiční firma spravující investice a majetek po celém světě. Prostřednictvím přímých investic a také přes divizi správy investic American Capital investuje, upisuje a spravuje investice do širokého portfolia aktiv, v oblasti finančnictví, realit, infrastruktury a strukturovaných produktů. American Capital spravuje aktiva v hodnotě 20 miliard dolarů. V této částce jsou zahrnuta jak aktiva na vlastní účetní rozvaze firmy, tak aktiva spravovaná sesterskými manažerskými firmami, která generují přidanou hodnotu. Celková hodnota aktiv, která firma spravuje (včetně takzvaných podkladových aktiv s pákovým efektem) činí 117 miliard dolarů. Prostřednictvím sesterské společnosti firma American Capital spravuje veřejně obchodované firmy American Capital Agency Corp. (index Nasdaq: AGNC) s čistou účetní hodnotou kolem 10 miliard dolarů a American Capital Mortgage Investment Corp. (index Nasdaq: MTGE) s čistou účetní hodnotou kolem 1 miliardy dolarů. Prostřednictvím svých 8 kanceláří v USA i Evropě American Capital a její sesterská společnost European Capital zvažují investiční příležitosti v částkách 10 až 750 miliónů dolarů. Další informace získáte na webových stránkách www.americancapital.com.

O SPOLEČNOSTI BMR ENERGY

Společnost BMR Energy se sídlem v New York City byla založena v roce 2013 a zaměřuje se na akvizice, vývoj, vlastnictví a provoz energetických podniků a souvisejících zařízení v oblasti Karibiku a Střední Ameriky. Tým společnosti BMR přináší více než 60 let zkušeností z oblasti vývoje mezinárodní energetické infrastruktury a provozu.

Kontakt:

Tel : (443) 214-7070

Paul Hanrahan, generální ředitel

Richard Santoroski, výkonný ředitel

Rajeev Garside, viceprezident

Klíčová slova USA-Jamajka-energie-ekologie-American Capital Energy & Infrastructure

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.