Anlet vydal knižně životní příběh brigádního generála Jaroslava Klemeše

Poslední parašutista je název knihy o posledním žijícím parašutistovi československé zahraniční armády z období 2. světové války, který byl vysazen na území Protektorátu jako člen paradesantního výsadku Platinum-Pewter. Kniha vznikala v průběhu let 2012-2013 a autor v ní veřejnosti předkládá živé svědectví člověka, který prošel záhy po dosažení dospělosti hrůzami druhé světové války, překonal smutek ze ztráty nejbližších a brzy poté, co se podílel na osvobození republiky od nacismu, se dostal do soukolí ještě horší totality. Byl vězněn a mučen v komunistických lágrech, sledován státní bezpečností, perzekvován, a to bez jakékoli možnosti se hájit či být osvobozen. Až rok 1989 mu vrátil svobodu a důstojnost člověka i vojáka.

V knize čtenář najde také zajímavá fakta z výcviku našich vojáků ve Velké Británii, množství archivních dokumentů týkajících se Jaroslava Klemeše, jeho výsadku i domácích spolupracovníků - odbojářů, z nichž některé nebyly dosud publikovány, informace o osudech jeho spolubojovníků i svědectví o krutosti padesátých let 20. století v bývalém Československu.

Novináře si dovolujeme pozvat na křest knihy, který se uskuteční 16. 12. 2013 v 15.00 hodin v Domově péče o válečné veterány ÚVN, pavilon B1, III. patro, U vojenské nemocnice 1, Praha 6.

Další informace a akreditace pro účast na křtu:

Jindra Svitáková

e-mail: jsvitakova@anlet.cz

tel.: 604 206 677

http://www.anlet.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-literatura-historie-armáda-Anlet

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.