Společnost American Capital Energy & Infrastructure investuje 130 milionů amerických dolarů do energetického sektoru v Nigérii

Společnost American Capital Energy & Infrastructure (dále jen "ACEI") dnes oznámila, že se rozhodla investovat až 130 milionů amerických dolarů do společnosti Azura Power Holdings Ltd. (dále jen "Azura"), která zodpovídá za vývoj energetického projektu Azura-Edo v nigerijském státě Edo State. S cílem stát se přední společností zaměřenou na vývoj energetického sektoru v západní Africe, využije společnost Azura investici společnosti ACEI na financování první a druhé fáze energetického projektu Azura-Edo, zajištění výstavy plynovodů a budoucích akvizic, rozšíření týmu a zvyšování kapacit v oblasti výstavby a provozu.

Energetický projekt Azura-Edo představuje elektrárnu s předpokládaným výkonem 450MW s plynovou turbínou s otevřeným cyklem, která by měla být postavena nedaleko města Benin City ve státě Edo State. Jedná se o první fázi energetického závodu s výkonem 1 000 MW. Společnosti Azura a Nigerian Bulk Electricity Trading Plc podepsaly 22. dubna 2013 přelomovou smlouvu o odkupu energie, která je využívána jako model pro další financování projektů nezávislých výrobců energie v zemi. Tato transakce byla označena prezidentem Goodluck Jonathanem za nejdůležitější projekt v procesu reformy energetického sektoru v Nigérii. První fáze elektrárny, která by měla být smluvně finančně zajištěna začátkem roku 2014 a uvedena do provozu v letech 2016/2017, by měla podle předpokladů v průběhu výstavby a provozu vytvořit více než 1 000 pracovních míst. Očekává se, že projekt bude mít pozitivní dopad na průmyslové a společenské klima v oblasti, povede k dalšímu ekonomickému rozvoji a vytváření pracovních míst.

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti ACEI Paul Hanrahan, řekl: "Jsme velice rádi, že můžeme oznámit naši investici do společnosti Azura, která je dobrým příkladem investice do rychle se rozrůstající platformy v energetickém sektoru na který se zaměřujeme. Naše investice je uznáním významného pokroku, který udělali spoluzakladatelé společnosti Azura v první fázi energetického projektu Azura-Edo, rostoucích příležitostí na trzích v Nigérii a západní Africe a naší důvěry v reformní program energetického sektoru realizovaný federální vládou Nigérie."

V červnu 2013 se společnost ACEI připojila k vládní iniciativě Spojených států amerických Power Africa, zahájené prezidentem Obamou, která je zaměřena na podporu ekonomického růstu a rozvoje v Africe prostřednictvím rozšiřováním jasného a spolehlivého přístupu k elektrické energii. Vláda USA spolu s vládami Etiopie, Ghany, Keni, Libérie, Nigérie a Tanzanie a partnerů z privátního sektoru spolupracovaly na urychlení a podnícení investic na tomto kontinentě. Jako partner prezidentské iniciativy společnost ACEI aktivně investuje do energetických společností v Africe, aby vytvořila, vyvíjela, financovala a provozovala regionální energetickou infrastrukturu v západní, východní a jižní Africe. Tyto investice by v následujících čtyřech letech mohly dosáhnout celkové výše 800 milionů amerických dolarů.

"V souladu s úsilím v rámci iniciativy Power Africa, investuje společnost ACEI do platformy nezávislých výrobců energie na tomto klíčovém africkém trhu," řekla Lisa Pinsleyová, ředitelka divize investic v Africe společnosti ACEI. "Nigérie je nejlidnatější zemí Afriky s největším růstem populace ve světě. Současný počet obyvatel přesahuje 170 milionů, což je sedmé nejvyšší číslo na světě, ale rozšiřující se ekonomika Nigérie trpí nedostatečnou energetickou infrastrukturou. Organizace spojených národů odhaduje, že počet obyvatel v Nigérii dosáhne v následujících 20 letech 230 milionů a celková energetická kapacita v oblasti elektřiny se musí zdesetinásobit na 40 000MW , aby se uspokojila poptávka. Společnost Azura je a bude v rozšiřování této kapacity předním hráčem."

Sundeep Bahanda, spoluzakladatel společnosti Amaya Capital Partners, přední sponzoři společnosti Azura a Dr. David Ladipo, výkonný ředitel společnosti Azura řekli ve společném prohlášení: "Investice společnosti ACEI bude mít pozitivní dopad na transformaci našeho podnikání a urychlí úsilí společnosti Azura o vytvoření přední, energetické společnosti s diverzifikovaným jměním. Rozvoj sektoru dodávek elektřiny v Nigérii je velký úkol, který vyžaduje dlouhodobé úsilí všech stran. Spolu se společností ACEI, Federální vládou Nigérie, vládami států a našimi partnery a poradci, se snažíme vybudovat prvotřídní domácí podnik, který zajistí dodávky elektřiny lidem Nigérie a díky tomu zlepší průmyslový rozvoj země, přinese tvorbu pracovních míst a prospěch společnosti."

O SPOLEČNOSTI AMERICAN CAPITAL ENERGY & INFRASTRUCTURE

Společnost American Capital Energy & Infrastructure investuje do globální energetické infrastruktury, včetně zařízení na výrobu elektřiny, distribučních a přenosových sítí, systémů pro přepravu energií, ropného průmyslu a produktových a servisních firem v oblasti energetiky a těžkého průmyslu. Společnost ACEI je součástí společnosti American Capital, Ltd.'s (burzovní index Nasdaq: ACAS) (dále jen "American Capital") filiálky správce aktiv firmy American Capital Asset Management, LLC. Další informace naleznete na internetové adrese www.ACEI.com.

O SPOLEČNOSTI AMERICAN CAPITAL

Společnost American Capital, Ltd. (index Nasdaq: ACAS) je veřejně obchodovaná investiční firma spravující investice a majetek po celém světě. Prostřednictvím přímých investic a také přes divizi správy investic American Capital investuje, upisuje a spravuje investice do širokého portfolia aktiv, v oblasti finančnictví, realit, infrastruktury a strukturovaných produktů. American Capital spravuje aktiva v hodnotě 20 miliard dolarů. V této částce jsou zahrnuta jak aktiva na vlastní účetní rozvaze firmy, tak aktiva spravovaná sesterskými manažerskými firmami, která generují přidanou hodnotu. Celková hodnota aktiv, která firma spravuje (včetně takzvaných podkladových aktiv s pákovým efektem) činí 117 miliard dolarů. Prostřednictvím sesterské společnosti firma American Capital spravuje veřejně obchodované firmy American Capital Agency Corp. (index Nasdaq: AGNC) s čistou účetní hodnotou kolem 10 miliard dolarů a American Capital Mortgage Investment Corp. (index Nasdaq: MTGE) s čistou účetní hodnotou kolem 1 miliardy dolarů. Prostřednictvím svých 8 kanceláří v USA i Evropě American Capital a její sesterská společnost European Capital zvažují investiční příležitosti v částkách 10 až 750 miliónů dolarů. Další informace získáte na webových stránkách www.americancapital.com.

O SPOLEČNOSTI AZURA POWER HOLDINGS LTD.

Společnost Azura, založená skupinou Amaya Capital Partners, je jednou z předních světových společností, které se zabývají rozvojem energetiky. Zaměřuje se na vývoj, výstavbu, akvizice a provoz závodů na výrobu energie v Nigérii a postupem času i v západní Africe. Společnost Azura využívá své zkušenosti v oblasti vývoje projektů a financí spolu s kapitálem a odbornými znalostmi společnosti Amaya a jejích partnerů pro vývoj a akvizice rozsáhlých nezávislých energetických závodů na bázi plynu v Nigérii. Další informace naleznete na internetové adrese www.azurawa.com.

O SPOLEČNOSTI AMAYA CAPITAL PARTNERS

Společnost Amaya, založená v roce 2009, je přední investiční firma zaměřená na energetické projekty v západní Africe. Na rozdíl od typických private equity fondů, nespravuje společnost Amaya prostředky třetích stran, ale především investuje do časných vývojových fází projektů aktivním způsobem s využitím kapitálu, schopností a zdrojů svých zakladatelů a partnerů. Společnost Amaya působí v sektoru plynu a energetiky v Nigérii. Další informace naleznete na internetové adrese www.amayacap.com.

Kontakt:

Tel : +1-443-214-7070

Paul Hanrahan, generální ředitel

Richard Santoroski, výkonný ředitel

Rajeev Garside, viceprezident

Lisa Pinsley, ředitel pro investice v Africe

Klíčová slova USA-Nigérie-finance-energie-American Capital Energy & Infrastructure

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.