Vhodné využití tabletů děti motivuje a pomáhá nenásilnému učení

Stále častěji skloňované téma využívání tabletů v rámci výuky není takovým strašákem, jakým se většině rodičů na první pohled zdá. Dotykové tablety jsou stále dostupnější a děti i studenti je běžně používají nebo chtějí používat. Kvalitní dotykový tablet může dětem a studentům pomoci lépe zvládat školní povinnosti. "První zkušenosti z vyspělých zemí ukazují, že tablety mohou v učení dětí výrazně pomoci, na pozitivní výsledky upozorňují i speciální pedagogové, kteří pracují s dětmi s nejrůznějšími handicapy," říká psycholožka a ředitelka školy PhDr. Lenka Wagnerová. Díky velkému pokroku výroby lze na trhu sehnat kvalitní a výkonný značkový tablet za opravdu lidové ceny. Vybrat si můžete například z nabídky značky 3Q www.tablety3q.cz.

Jak správně vybrat tablet pro školáka i staršího studenta?

Důležité je vybrat kvalitní a značkový tablet. Není dobré vybírat tablety bez značky, mají velkou poruchovost a krátkou životnost. Vybírat, ale dnes můžete z širokého portfolia kvalitních tabletů. Příkladem může být značka 3Q. Nabízí kvalitní modely. Díky spolupráci s předními dodavateli jako je například Qualcomm si můžete být jisti dlouhou životností, dobrým výkonem tabletů za velmi příznivé ceny. Takže pokud máte doma studenta, se kterým navíc "tříská" puberta a chce mít samozřejmě poslední "cool" novinku doma, zkuste tablety značky 3Q. Student s nimi zvládne i náročnější úkoly - vyhledávání informací na internetu, vyřizování korespondence i přehrávání výukových videí, hudby a filmů.

Tip na nákup

Velmi tenký tablet RC0813 C pro multimediální použití s osmipalcovým multidotykovým displejem. Rozlišení displeje 1024x768 bodů zaručuje reálné zobrazování barev, umožňuje dívat se na tablet i ze širšího úhlu a šetří oči. Bezproblémový a plynulý chod aplikací zaručuje dvoujádrový procesor Rockchip. Najdete zde i přední a zadní kameru a připojit k internetu se můžete kdykoli díky modulu 3G, Wifi a Bluetooth. Výkonná baterie zaručí až 3 hodiny brouzdání po internetu nebo 5,5 hodin sledování filmů či hraní her.

Tablet je úzký a lehký. Váží pouhých 480 g a k dostání je v elegantním bílo stříbrném provedení. Doporučená maloobchodní cena je 3 990, - Kč a koupit jej můžete například v síti prodejen Alza.cz.

Co na to odborník?

PhDr. Lenka Wagnerová (dříve Matoušková) se narodila v roce 1960 v Praze, kde žije dosud. V roce 1983 vystudovala psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Dva roky poté pracovala na Krajské hygienické stanici Středočeského kraje, kde se zabývala hygienou dětí a dorostu.

Po mateřské dovolené nastoupila do Základní školy Rychnovská v pražských Letňanech, nyní ZŠ a MŠ generála Františka Fajtla DFC, Rychnovská, kde pracuje doposud, od roku 2007 do června 2013 jako ředitelka. Osm let zde působila také jako výchovná poradkyně.

Pedagogické vzdělání si doplnila v rámci Doplňujícího pedagogického studia na Pedagogické fakultě UK.

Jaký je váš názor na využití moderních pomůcek, jako jsou tablety, v rámci učení dětí?

Tablety jsou, jako nová generace skutečně osobních počítačů s intuitivním dotykovým ovládáním, pro děti vhodné, samozřejmě v kombinaci se speciálně navrženými výukovými či herními aplikacemi. První zkušenosti z vyspělých zemích ukazují, že tablety mohou v učení dětí výrazně pomoci, na pozitivní výsledky upozorňují i speciální pedagogové, kteří pracují s dětmi s nejrůznějšími handicapy.

Tablety a výukové programy samozřejmě nemohou nahradit roli rodiče nebo učitele. Není tu samozřejmě takové riziko jako u pasivního sledování televize, kdy rodiče často posadili dítě před televizi, aby "dalo pokoj". Většina výukových aplikací i her pro tablety je interaktivních. Pokud jsou dobře navrženy, dítě vhodně motivují a mohou pomoci při nenásilném sebevzdělávání

TIPY pro rodiče, učitele i studenty

- Web s hrami pro studenty a děti - včetně recenzí a doporučení pedagogickými pracovníky www.jakouhru.cz

- Projekt IN-Generation jehož partnerem je i značka 3Q je celorepubliková akce zaměřená na vzdělávání žáků základních škol, jejich učitelů a rodičů v oblasti internetové gramotnosti. Zaměřuje především na následující témata: digitální svět kolem nás, digitální stopy, online identity, komunikace v online prostředí, zacházení s online reklamou, efektivní vyhledávání na internetu, zodpovědné a etické chování na internetu a bezpečnost na internetu. Návody pro rodiče, učitele i děti najdete na www.in-generation.cz.

Testování produktů - kontakt pro média:

Testování jednotlivých modelů je samozřejmě možné. V případě zájmu o test vybraného modelu a doplnění informací kontaktujte Kateřinu Fadljevičovou, ABC Media & Sport, tel.:

724 965 981, E-mail: katerina.fadljevicova@gmail.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-školy-počítače-komunikace-elektronika-vzdělání-tablety

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.