Aramark odebírá potraviny hlavně od českých lokálních dodavatelů

Společnost Aramark, s.r.o., poskytovatel stravovacích služeb, dlouhodobě prosazuje vysokou kvalitu závodního stravování. Aramark věnuje velkou pozornost kvalitě a zdravotní nezávadnosti svých produktů, které pocházejí především z České republiky. Proto dlouhodobě spolupracuje s pečlivě vybranými a mnohokrát ověřenými lokálními dodavateli, kteří produkují kvalitní potraviny s prokazatelným původem.

Snahou Aramarku je používat suroviny od lokálních dodavatelů, a to nejen v konceptu zdravého stravování Vitalfood, ale i ve standardním menu. Generální ředitel společnosti Josef Svoboda říká: "Vepřové a hovězí maso pro naše klienty odebíráme pouze z českých chovů, a to v objemu kolem 980 tun ročně. Doma hledáme i mléčné výrobky, nezapomínáme také na zdejší sezónní čerstvé ovoce a zeleninu. Lahůdkářské, pekárenské a cukrářské produkty jsou vyrobeny z místních surovin. Zdravou a pestrou stravu se snažíme doplňovat i o v tuzemsku chované druhy sladkovodních ryb.“ Na smluvní dodavatele jsou kladeny vysoké nároky, jako jsou např. legislativní požadavky, vlastnictví certifikátů (ISO, BRC atd.) či audit výrobních prostor.

Centrální nákup společnosti Aramark eviduje, že největší objem nakupovaného zboží i celkových nákladů tvoří maso - Aramark ročně spotřebuje 980 tun masa, uzenin a drůbeže, které odebírá výhradně od české společnosti TORAFLEISCH, s.r.o., jež letos oslaví 20 let na trhu. "Pro společnost Aramark zajišťujeme dodávky masa po celé České republice, včetně lokálních specialit.

Společně vyvíjíme masné výrobky dle potřeb cílových spotřebitelů, např. pro zdravotnický segment či školství. Používáme v Česku ojedinělou velmi šetrnou technologii na balení masa, díky níž při dopravě a skladování neztrácí masovou šťávu a po tepelné úpravě je pak křehčí a šťavnatější," říká Tomáš Kanický, jednatel společnosti TORAFLEISCH, s.r.o.

Dalším z významných dodavatelů Aramarku je odbytové družstvo MP Produkt, sdružení středních a malých regionálních pekáren, které dodává produkty z pekařsko-cukrářského a mlynářského oboru.

„Před podepsáním smlouvy se společností Aramark jsme museli projít přísným výběrovým řízením, např. auditem výrobních prostor. Oceňujeme, že tato výběrová kritéria odfiltrují neseriózní dodavatele a klienti tak mají záruku kvality," říká Alois Hňup, výkonný ředitel společnosti MP Produkt - odbytové družstvo.

"Pokud chceme jako Aramark i nadále nabízet kvalitní a poctivé potraviny, potřebujeme pochopení našich klientů, že kvalita něco stojí,“ říká Josef Svoboda, generální ředitel společnosti Aramark. "Naši klienti od nás oplátkou mohou čekat maximální vstřícnost. I díky dlouhodobé spolupráci s prověřenými dodavateli jsme schopni vyjít vstříc jejich přáním ohledně jídelníčku již do jednoho měsíce od zadání požadavku. A to platí i pro exotickou kuchyni,“ uzavírá Svoboda.

O společnosti:

Společnost Aramark, s.r.o., byla založena v roce 1992 a v současnosti patří mezi největší poskytovatele stravovacích služeb v České republice. Zaměřuje se především na závodní a podnikové stravování, stravovací služby zajišťuje i pro nemocnice a armádu ČR.

Poskytuje také komplexní cateringové služby a provozuje síť potravinových automatů. Ve stravovacích službách zaměstnává více než 1100 zaměstnanců.

Aramark, s.r.o., je dceřinou společností amerického holdingu Aramark Co. Provozovny má kromě České republiky ve dvaceti dalších zemích světa na čtyřech kontinentech. Aramark Co. zaměstnává 260 tisíc zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 14 miliard USD.

Kontakt:

Stance Communications, s.r.o.

Iveta Černá

Tel.: +420 725 015 374

Email: iveta.cerna@stance.cz

Klíčová slova ČR-restaurace-služby-potraviny-firmy-Aramark

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.