Hvězdy Grand Opening Greyhound Park Motol

V Praze proběhlo dne 13.09.2013 slavnostní otevření nového dostihového závodiště pro chrty a sportoviště pro celé rodiny. Tento "chrtí" stadion je naprostou raritou na Evropském kontinentu. Na pískovém oválu zde běhá až osm chrtích závodníků v jednom dostihu, na které se můžete přijít podívat, fandit, ale také sázet. V tomto unikátním areálu můžete také sportovat, odpočívat a zpříjemnit si chvíle i špičkovou gastronomií, kterou v areálu sportoviště zajišťuje denně renomovaná restaurace Kobe. Řeč je o Greyhound Parku v Praze v Motole, který se při slavnostním otevření zaplnil českými celebritami a některé z nich si s sebou vzali i děti.

Akci moderoval Vlasta Korec, který na otevření sportoviště přivítal spousty dalších VIP, např. Jana Přeučila, Evu Hruškovou, Pavla Šporcla, Gabrielu Gunčíkovou, Petra Nagy, Agátu Hanychovou - Prachařovou, Evu De Castelo, Zoru Kepkovou, Zbygniewa Czendlika, Vendulku Křížovou, Emmu Smetanu, Markétu Hrubešovou, Míru Hejdu, Michala Dvořáka, Patrícii Solaříkovou, Anetu Krejčíkovou, Magdalenu Nikodémovou, Terezu Mátlovou, Báru Kodetovou, Artura Šípka, a další …

Všichni zúčastnění si radovánky multifunkčního sportovního areálu také vyzkoušeli. Greyhound Park situovaný v přírodním parku Košíře - Motol je skvělý pro rodiny s dětmi a tak se zde zabavili nejen dospělí na elektromotokárách, šlapacích go-kartech a kolečkových bruslích, ale i jejich ratolesti. Děti se vyřádily na skákacím hradu i závodních šlapacích autíčkách a samozřejmě všichni zúčastnění na vlastní oči viděli, jak úžasný zážitek přináší závody chrtů.

"Tento stadión je můj splněný sen. Jsem bývalý závodník v cyklistice, bývalý muzikant a zvukový technik, jsem milovník rychlých kol i chrtů - své záliby bývalé i současné jsem spojil v jednom projektu. Když vidím, jak se zde všichni dobře baví, je to pro mě odměna za ty roky, které jsem tomuto projektu věnoval,“ komentoval průběh akce prezident České greyhound dostihové federace Ing. Zdenek Grondol.

Soutěžící na in- linech, ale i segwayích, šlapacích závodních autíčkách a elektromotokárách měli připnuté časoměrné čipy, jejich dosažené časy se zobrazovaly na obří světelné LED obrazovce i na obrazovkách umístěných ve značném množství v celém areálu, což každého motivovalo, aby bral závody vážně.

Závodící chrti startovali z osmikomorových startovacích boxů - jediných tohoto typu v Evropě, kde jsou obvyklé šestikomorové. Chrtí startovací boxy jsou propojeny s časomírou, kterou spouští fotobuňka instalovaná nad kolejnicí umělé návnady - zajíce. Ve chvíli, kdy "zajíc" aktivuje fotobuňku, dojde k sepnutí časomíry a automatickému otevření startovacích boxů. Na obří LED obrazovce se přenášely závody chrtů zblízka, taktéž i na obrazovkách ve všech restauracích, rovněž se zde zobrazovaly výsledné časy chrtích závodníků.

Hvězdné obsazení chrtích závodníků zahajovala příznačným jménem závodnice Cassandra, dalšími závodníky byli Dior, Gucci, Kenzo, Vuitton, Vhite, Gabbana, Kewel. Tito závodní greyhoundi, kteří jsou do jednoho přímými potomky světových závodních legend z Irska a Austrálie, se kvalifikovali do prestižního závodu Grand Prix Praha 2013 v předchozích dostihových dnech - vybráni byli ti, kteří měli největší sportovní štěstí.

Diváci měli možnost shlédnout i závody italských chrtíků - na tento závod se kvalifikovali chrtíci Ferrari Grace, Lambo, Turbo a Isabella.

Nutno dodat, že závody greyhoundů diváci obdivovali, při závodech chrtíků se veselili a hovořili o tom dlouho do večera.

Mnozí diváci viděli dostihy chrtů vůbec poprvé, mnozí z nich viděli poprvé závodního greyhounda zblízka. Děti se s chrty mazlily a dokonce i mnozí dospělí - společensky excelovala krásná zlatě-bílá Queen Vuitton, domácky zvaná „Vitonka“ a tradičně také nádherný statný greyhound modré barvy jménem Gucci.

Na závěr večerní oblohu zalily také hvězdy ohňostroje a vzplálo ohňové show, při které zazářily písmena z loga Greyhound Parku a emblém čtyřlístku.

Za Českou greyhound dostihovou federaci

Michal Kašpar

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-dostihy-psi-chrti-ČGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.