Prague Open WDSF World Open 2013

Tato prestižní mezinárodní taneční soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích představí o víkendu 14. a 15. 9. 2013, vždy od 9 do 23 hodin, tentokrát ve Velkém sále Paláce Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1, divácké veřejnosti nejúspěšnější taneční páry celého světa.

Při pořádání letošního desátého ročníku dostali pořadatelé od světové taneční federace WDSF stejně jako v loňském roce nejvyšší status soutěže změnou názvu na "Prague Open WDSF World Open 2013".

Taneční soutěže seriálu WDSF World Open patří mezi nejvýznamnější světové taneční soutěže s nejvyšší bodovou bonifikací za umístění párů. Díky tomuto statusu se v Praze představí taneční páry z absolutní světové špičky a v tanečním klání se budou snažit o co nejlepší umístění, které je může posunout v pořadí světového žebříčku. Touha zvítězit promění Velký sál Paláce Lucerna ve vroucí kotel a soutěž tak bude i pro laické diváky velmi atraktivní a strhující podívanou.

Letošní jubilejní desátý ročník nabízí i řadu novinek. Jednou z nich je zařazení vložené soutěže finále Českého poháru nejlepších párů kategorie A v akrobatickém rokenrolu v sobotu 14.9. ve večerní části.

Na co se tedy můžete těšit? Ve dvou soutěžních dnech bude možné zhlédnout téměř 600 tanečních párů soutěžících v kategoriích standardních a latinskoamerických tanců, a to od kategorie juniorů, mládeže, dospělých, až po seniory nad 35 let. Po oba dva dny bude Lucernou znít hudba doprovázející ladný pohyb tanečníků standardních tanců v noblesních toaletách v pěti soutěžích tancích, kterými jsou waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep. Mistrovské taneční páry v kategorii latinskoamerických tanců své živé a temperamentní taneční umění představí v soutěžních tancích samba, cha-cha, rumba, paso doble a jive.

V programu celého víkendu se budou střídat postupová kola jednotlivých věkových kategorií v obou skupinách tanců vždy až do finále. Výkony tanečních párů hodnotí 13členná mezinárodní porota, v níž jsou zastoupeni i někteří dřívější profesionální mistři světa. Snahou pořadatelů je připomenout aktivním tanečníkům a divákům tyto bývalé taneční hvězdy, tentokrát v roli odborných porotců.

Pořadatelé získali pro akci Partnerství Hlavního města Prahy a stejně jako v minulých ročnících i letos nad akcí převzal záštitu primátor hlavního města.

Mediálním partnerem akce Prague Open 2013 je pro letošní rok opět Česká televize, která uvedla veřejnost do světa tance odvysíláním úspěšné televizní soutěže StarDance.

Přijďte i Vy zažít neopakovatelnou atmosféru a podpořit své favority v této neobyčejné taneční soutěži.

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketpro na www.ticketpro.cz

Více informací najdete na www.pragueopen.com

Adresa místa konání:

Velký sál Paláce Lucerny, Štěpánská 61, Praha 1

Kontakty na pořadatele:

Jiří Ševčík, Studio Bohemia, telefon: 777027703, email: studiobohemia@seznam.cz

Dobromil Nováček, Agentura Dance, telefon: 603232116, email: dance.novacek@volny.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-kondice-zábava-tanec-firmy-Studio Bohemia

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.