První česká firma na 5th Avenue? ALUKOV o tom jedná

Společnost ALUKOV, přední český výrobce a prodejce zastřešení bazénů, vířivých van a zastřešení teras, nedávno otevřela showroom v Praze a ve francouzském Saint Tropez. To byl ale jen začátek, postupně chce otevřít celou síť exkluzivních showroomů ve velkých evropských městech a své výrobky bude více ukazovat také v USA.

Už v říjnu se otevře showroom v Los Angeles. "Po svém návratu ze služební cesty z USA jsem se rozhodl otevřít druhý showroom na východním pobřeží. Vzhledem k tomu, o jak exkluzivní výrobky se jedná, není od věci jednat o umístění showroomu přímo na Manhattanu v New Yorku. Myslím, že naše zastřešení by se skvěle vyjímalo například na 5th Avenue. Je to místo masově navštěvované lidmi z celého světa, a to přesně odpovídá našim požadavkům, protože naši zákazníci jsou z více než 40 zemí. Kde tedy jinde, než tam," prohlásil generální ředitel společnosti ALUKOV Jan Zitko.

Společnost ALUKOV sdružuje pod hlavičkou Evropského hospodářského zájmového sdružení IPC Team firmy ze čtyřiceti zemí světa. Právě ve Spojených státech amerických vidí její generální ředitel největší potenciál: "Před pěti lety jsme začali prodávat v USA a tam bychom se určitě chtěli rozvinout. Je tam totiž nejvíc bazénů na světě, asi třináct milionů. Prodávat tam tento typ výrobků však může pouze firma s velmi vyspělou technickou úrovní, kvalitou zákaznického servisu a logistiky a také s dobrou znalostí legislativního prostředí. Jsem velmi pyšný, že jsme v našem oboru jediná firma z Evropy, která tohoto v historii dosáhla." Největším odbytištěm pro zastřešení kombinující hliníkové profily a polykarbonát, v případě zastřešení teras stále oblíbenější bezpečnostní sklo, ale zůstává Evropa.

"Především o zastřešení teras je v posledních letech velký zájem. Každý touží mít u domu terasu, u bytu balkón, ale nakonec tam tráví jen velmi málo času. Zastřešení teras CORSO je tu od toho, aby lidé pochopili, že nevyzpytatelné počasí nemusí pokazit chvíle strávené s rodinou nebo přáteli. Přestože jste venku, můžete být v suchu a teple," dodává generální ředitel Jan Zitko a popisuje změnu firemní politiky: "Všichni se soustředí na reklamu, ale lidé jsou různou formou inzerce zahlceni. Také výstavy přestávají být atraktivní, jejich úroveň upadá. Jako ideální řešení se nabízí přiblížit se lidem fyzicky. Stejně jako automobilky mají showroom v každém větším městě, také ALUKOV chce, aby výběr zastřešení byl pro zájemce co nejsnazší a nejpříjemnější." Téměř na spadnutí je otevření shoroomu na exkluzivních adresách ve Vídni, Berlíně, Budapešti, Bratislavě a Varšavě a následovat budou další velká města Evropy. "Jako tvůrci jedinečného systému variabilně posuvného zastřešení bazénů a teras chceme lidem ukázat, že když mají originál na dosah ruky, je nesmysl spokojit se s kopií," končí odhodlaně Jan Zitko.

Společnost ALUKOV vznikla v Orli u Chrudimi v roce 1995. Od té doby se zabývá vývojem, výrobou a prodejem zastřešení bazénů, vířivých van a zastřešení teras. V České republice i v Evropě je lídrem trhu. V současnosti má v Evropě šest výrobních závodů a na Chrudimsku zaměstnává 350 lidí.

Kontakt:

Eva Myšíková,

PR manažerka ALUKOV HZ, spol. s r. o.

e-mail: e.mysikova@alukov.cz

tel.: 725 767 602

http://www.alukov.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografii, která je k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-stavebniny-trh-firmy-ALUKOV HZ

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.