AMAZON slaví 5. výročí svého založení!

Ve středu 15. 5. 2013 proběhla velkolepá oslava 5. výročí založení Anglicko-českého gymnázia AMAZON - prestižního soukromého humanitního gymnázia ležícího v centru Prahy a poskytujícího tradiční české vzdělávání v mezinárodním prostředí.

V nádherných prostorách Ledeburské zahrady pod Pražským hradem byl postupně představen opravdu bohatý program. Slavnostní ceremonii zahájila svým poutavým proslovem zřizovatelka paní Eva Kudrnová, která uplynulých pět let zhodnotila, gymnáziu popřála do dalších let mimo jiné mnoho motivovaných studentů se zájmem o kvalitní vzdělání v podnětném prostředí a zároveň ocenila sedm nejúspěšnějších učitelů gymnázia.

Dalšími body programu bylo kromě studentských pěveckých, recitačních a tanečních exhibic také vystoupení předsedů školních tříd, kteří sdělili svá krásná přání profesorům školy, spolužákům i škole samotné. Svá slova taktéž pronesli reprezentanti školy v zahraničí v rámci ambasador programu - People to People nebo programu EU - Your Europe, your say!

Významnou část života gymnázia utváří školní aktivity spojené například s činností Talent klubu, tvorbou školního časopisu AMAZON Shake či benefice v podobě dobrovolné podpory organizací ADRA a UNICEF. Zástupci zmiňovaných činností a obou dobročinných aktivit z řad třídních ambasadorů pod vedením paní profesorky na pódiu vystoupili, aby hosty seznámili s náplní a výsledky své práce.

V případě fondu ADRA - projektem BanglaKids a fondu UNICEF - projektem Adoptuj panenku, zachráníš dítě.

Vyvrcholením celé akce bylo pak předání šeku za prodané panenky v hodnotě 15.600 Kč výkonné ředitelce českého fondu UNICEF paní Pavle Gomba, která jej přebírala z rukou slavného muzikanta a herce Ondřeje Brzobohatého, jenž na závěr zahradní slavnosti Amazonu k narozeninám zahrál a zazpíval.

Všichni přítomní si pod azurovým nebem se zářícím sluncem oslavu 5. výročí založení Anglicko-českého gymnázia AMAZON opravdu náležitě vychutnali a užili.

Vše nejlepší do dalších let!

V Praze, 17. května 2013

Kompletní fotogalerie: http://www.gymnazium-amazon.cz/galerie/zobrazit/5-vyroci-amazonu-zahradni-slavnost

Anglicko-české gymnázium AMAZON je prestižní soukromé humanitní gymnázium umístěné v samém srdci Prahy. Škola s výjimečným studijním programem a individuálním přístupem ke studentovi podporuje talenty a nabízí dvě zaměření: 1) cizí jazyky, 2) umění a kultura. Gymnázium navštěvují nadané děti a mladí lidé ve věku 16-19 let. Prvořadým cílem je naučit studenty anglicky a připravit je pro studium na vysokých školách a univerzitách v ČR i zahraničí, kde budou dále rozvíjet svůj potenciál. Od 3. ročníku vyučujeme vybrané předměty v angličtině. Podporujeme studium žáků - cizinců v rámci systému inkluzivního vzdělávání. Prostředí školy trvale utváříme tak, aby bylo zajímavé, podnětné, čisté a moderní. Motto: "We make learning fun. Join us on an English adventure!" Anglicko-české gymnázium AMAZON vzdělává a vychovává žáky v souladu s §2 školského zákona č. 561/2004 Sb.

Kontakt:

Pavla Bajuszová - zástupkyně ředitele

Anglicko-české gymnázium AMAZON

Rytířská 10, Praha 1

tel.: 731 007 800

e-mail: pavla.bajuszova@gymamazon.cz

http://www.gymnazium-amazon.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-školy-Anglicko-české gymnázium AMAZON

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.