Hra Povídačky zlepšuje vyjadřovací schopnosti dětí

Autorka hry Andrea Löflerová přináší na trh novou komunikační hru s názvem Povídačky. Cílem hry je vzájemné sblížení a větší porozumění v rodinách s předškolními dětmi, aby si rodiče i prarodiče s dětmi více povídali, zpívali, zkoušeli svůj postřeh i vyprávění vlastních příběhů. Povídačky rozvíjí komunikační dovednosti, napomáhají zlepšovat vyjadřovací schopnosti, paměť, fantazii i pozorovací talent. Otevírají otázky na situace, se kterými se mohou děti setkat v běžném životě a dospělí mohou dětem poodhalit své zkušenosti i zážitky z dětství.

Hra odkrývá 50 různých naučných i zábavných témat, o kterých si mohou rodiče i prarodiče s dětmi povídat a doplněny tematickými obrázky s 400 otázkami a úkoly rozdělenými do 4 oblastí, které rodiny sbližují - přátelské povídání, veselé zpívání, všímání si detailů a vyprávění příběhů dle vlastní fantazie s předem stanovenými 3 slovy.

Povídačky jsou složené z 52 kartiček potaženými laminem, aby se nepoškodily s praktickou kruhovou karabinou, která kartičky spojuje, aby se neztratily a mohly jsme vzít hru pohodlně kamkoli s sebou a připnout ji např. na batoh či tašku a hrát ji s dětmi doma, na výletě, v autě, čekárně u lékaře, na dovolené nebo v restauraci.

Otázky a úkoly ve hře byly konzultovány s dětskou psycholožkou, speciálními pedagogy a osobně vyzkoušeny s dětmi ve věku 3-7 let v mateřské škole. Hru využívají ve své praxi i některé logopedické ordinace.

Kontaktní údaje:

Andrea Löflerová, Aligames

e-mail: loflerova@aligames.cz, andrea.loflerova@gmail.com

http://www.povidacky.cz, http://www.zazitkyahry.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-hry-školy-mateřské-firmy-Aligames

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.