Skupina Lyse Group si vybrala řešení společnosti Axiros

Skupina Lyse Group si pro pohon své chytré energetické platformy vybrala řešení společnosti Axiros

Skupina Lyse Group, jednička v oboru energetiky a telekomunikací se sídlem v jihozápadním Norsku, si vybrala řešení od společnosti Axiros, které má pohánět jejich chytrou energetickou platformu Lyse Smart AS. Toto partnerství přinese prospěch více než 150 tisícům domácností.

Tento krok přichází v době před spuštěním projektu Evropské Unie s názvem Smart Meter Mandate, na jehož základě mají členské státy EU zvýšit energetickou bezpečnost, snížit emise uhlíku a zlepšit konkurenceschopnost na poli energetiky. Iniciativa Smart také umožní provozovatelům inženýrských sítí monitorovat spotřebu energie, náklady a emise skleníkových plynů.

Společnost Lyse si firmu Axiros vybrala jako uznávanou technologickou jedničku na poli pokročilých služeb a správy zařízení, v důsledku dosavadní spolupráce obou firem v oblasti telekomunikací.

Softwarová platforma AXPERIENCE firmy Axiros umožní společnosti Lyse Smart následující:

•Automatizovat konfiguraci, aktivaci a řešení problémů;

•Snížit náklady spojené s instalacemi v terénu a také náklady na údržbu a podporu; a

•Umožnit dodávku služeb s přidanou hodnotou. První z těchto služeb budou k dispozici v oblasti automatizace domácností, bezpečnostních systémů (alarmů) a na poli dobročinné péče.

Platforma společnosti Axiros umožní firmě Lyse spravovat několik záložních sítí (včetně optických, mobilních a radiokomunikačních sítí), takže když dojde k výpadku jedné sítě, bude komunikace automaticky přesměrována na druhou. Hlavním přínosem pak bude lepší kvalita služeb, zvýšení retence zákazníků a provozní spolehlivosti.

Oddbjorn Sorseth, technický ředitel firmy Lyse Smart, řekl: "Byl jsem ohromen tím jak systém Axiros dokázal splnit všechny požadavky v oblasti vzdálené správy a optimalizace služeb, které naše společnost měla."

Chytré měřící systémy firmy Lyse budou propojeny s chytrým rozhraním poháněným softwarem Axiros AXACT, který je určen pro periferní zařízení. Díky technologii Lyse Smart mohou zákazníci využívat vzdálený přístup a provozovat a spravovat řadu svých zařízení prostřednictvím jednoho mobilního telefonu nebo tabletu.

A protože produkty firmy Axiros jsou založeny na otevřené architektuře bude snadné provést integraci do IT infrastruktury firmy Lyses, což přinese další výhodu: rychlou instalaci a rychlé uvedení na trh.

Generální ředitel firmy Axiros, Kurt Peterhans, vyjádřil svou spokojenost se spoluprací se společností Lyse na chytré energetické platformě. "Firma Lyse využívá špičkové technologie pro chytrá měření," říká. "Jsme velmi rádi, že si vybrali náš produkt k tomu, aby jim pomohl splnit jejich cíle."

Firma Lyse Group předpokládá nasazení nového systému do jednoho roku.

Lyse je norská průmyslová skupina zabývající se energetikou a telekomunikacemi. http://www.lyse.no

Axiros nabízí zařízení a řešení pro správu služeb prostřednictvím pevných i mobilních sítí. Mezi zákazníky firmy patří koneční spotřebitelé, firmy a také trhy M2M. http://www.axiros.com

KONTAKT: Susan Doherty, sdoherty@fuelpublicrelations.com, +1 406 360-2212

Klíčová slova Německo-energie-komunikace-počítače-Axiros

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Energetika, suroviny
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.