AJŠA a ACERT úzce spolupracují

Vítězslav Bican, prezident asociace AJŠA

AJŠA a ACERT úzce spolupracují: oficiálně představili manuál pro zadavatele zakázek na jazykové služby.

AJŠA Asociace jazykových škol a agentur ČR představila Manuál pro zadavatele zakázek na jazykové služby. Manuál bude veřejným ale i privátním zadavatelům pomáhat kvalitně nastavit podmínky výběrových řízení tak, aby jediným kritériem nebyla cena. Na tvorbě manuálu aktivně spolupracovala AJŠA s ACERTem. Manuál byl představen na zasedání Rady AJŠA v Liberci, které se uskutečnilo pod záštitou náměstka primátorky pro školství a kulturu Statutárního města Liberec pana Kamila Jana Svobody.

Manuál obsahuje rady a doporučení pro budoucí veřejné i privátní zadavatele veřejných zakázek. Hodnotícími kritérii se nově stávají: kvalifikace akademického managementu školy, relevantní reference, provozní a technické zázemí, kvalifikace lektorů, obsah výuky, kvalita výuky, organizační zajištění výuky, doplňkové služby a cena.

Na 17. výjezdním zasedání v Liberci, které proběhlo uplynulý víkend, bylo dalším nosným tématem také pomaturitní studium a uznání mezinárodních zkoušek namísto maturity. Asociace aktivně iniciuje zachování pomaturitního studia. „Jsem rád, že si asociace vybrala k jednání právě naše město. Z témat, která tu zazněla, mne asi nejvíc zajímá pomaturitní studium,“ řekl náměstek Kamil Jan Svoboda, který zasedání osobně navštívil. „Byl bych rád, kdyby se v budoucnu hrany mezi oběma asociacemi jazykových škol obrousily, a časem vznikla jediná organizace, která bude víc slyšet a bude mít větší slovo,“ dodal.

Novými viceprezidenty asociace byli zvoleni: Daniela Pechačová z Lexisu z Prahy, pan Karel Janoušek z Eddicy z Ostravy a staro-nová viceprezidentka Marcela Hergesselová z Mezinárodního jazykového institutu z Mostu. Příští zasedání Rady AJŠA bude v listopadu v Brně.

AJŠA je největší profesní sdružení jazykových škol v České republice. V současnosti sdružuje 41 řádných členů a 3 partnery. V červnu oslaví 8. výročí svého vzniku.

Spojení obou asociací, které bylo projednáváno, by mohlo vytvořit subjekt začleňující až 60 členů a partnerů. Liberecké zasedání Rady AJŠA se poprvé uskutečnilo za účasti zástupců druhé jazykové asiciace ACERT.

Kontakt:

AJŠA Asociace jazykových škol a agentur České republiky, o.s., http://www.ajsa.cz

Petr Pasek, tiskový mluvčí, e-mail: press@ajsa.cz, tel.: 777 758 631

Vítězslav Bican, prezident asociace, e-mail: vitezslav.bican@ajsa.cz, tel.: 602 410 447

ikona Manuál pro personalisty-veřejnost

ikona Manuál pro personalisty-soukr. sféra

ikona Challenge 04 2013

Klíčová slova ČR-vzdělání-AJŠA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.