Chrti závodí pro CHaRiTu

Tereza Kostková CHRTi pro CHaRiTu Czech Greyhound Racing federation

Tereza Kostková CHRTi pro CHaRiTu Czech Greyhound Racing federation

Dior Dolce CHRTi pro CHaRiTu Czech Greyhound Racing federation Dior CHRTi pro CHaRiTu Czech Greyhound Racing federation Dior Velmistr CHRTi pro CHaRiTu Czech Greyhound Racing federation NewMac Dior CHRTi pro CHaRiTu Czech Greyhound Racing federation

Letošní dostihový velmistr NewMac Dior, domácky zvaná Diorka, se rozhodla pomoci seniorům, a proto věnovala svou stotisícovou velmistrovskou výhru nadačnímu fondu Veselý senior, který pomáhá seniorům v jejich uplatnění ve společnosti.

Benefiční šek na částku ve výši 100.000,- Kč si dne 06.04.2013 převzala patronka nadace Veselý senior, herečka a moderátorka paní Tereza Kostková u příležitosti pořádání akce Zlatý chrt / Golden Greyhound Awards, pro kterou se již vžil název "chrtí Oskaři".

Pan Rudolf Želinský, majitel chrta, říká: "Stáří je etapou života, která čeká každého z nás, včetně našich chrtů. O naše chrtí seniory je velmi dobře postaráno, dožívají se až obdivuhodných patnácti let života, což odpovídá lidskému věku více než 100 let. Rád jsem se svou Diorkou věnoval její výhru nadačnímu fondu, který může změnit dosavadní stereotypní pohled na stáří."

Tereza Kostková dojatě poděkovala dárci. "Za svůj život jsem měla dvě fenky. Ta druhá žila 14 let, takže historek nesčetně - zakousnutá slepice, spolknutý míček a jiné dramatické situace. Chrti prominou, byly to pudlice, ale chrtům moc děkuji za jejich CHaRiTu. Je vidět, že jakýkoli pes je vskutku přítelem člověka," řekla dojatě Tereza Kostková a převzala šek.

Prezident pořádající České greyhound dostihové federace, pan Zdenek Grondol řekl: "Vítězné chrty může veřejnost vidět na novém sportovišti v Praze 5 Motole, kde kromě chrtích dostihů budou závodit také bruslaři, cyklisté a piloti elektrických motokár."

Více informací v odkaze: http://www.cgdf.cz/cs/chrti-zavodi-pro-charitu.html.

Za Českou greyhound dostihovou federaci

Michal Kašpar

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-dostihy-sociální-psi-chrti-ČGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.