Chrtí Oskaři, red carpet, VIP, róby, limuzíny

Zástupci Boutique Dior Praha s velmistryní Dior

Zástupci Boutique Dior Praha s velmistryní Dior

Chrtí Oscaři Golden Greyhounds 5 Chrtí Oscaři Golden Greyhounds 4 Chrtí Oscaři Golden Greyhounds 3 Chrtí Oscaři Golden Greyhounds 2

Ceny Zlatý chrt se udílejí nejlepším závodním greyhoundům uplynulé dostihové sezony, někteří chrti nasbírají těchto zlatých sošek za svou běžeckou kariéru dokonce několik. Vyhlášení Zlatého chrta 2012 proběhlo dne 06.04.2013 v pražském hotelu Hotel Esplanade Prague a bylo již tradičně moderováno zpěvačkou Heidi Janků, která sama o chrtech občas zpívá, a doprovázeno účastí českých osobností.

Nejen osobnosti, ale rovněž chrti přijeli na tuto ojedinělou událost v limuzínách, ze kterých vystoupili rovnou na hollywoodský "red carpet" a užili si svůj okamžik slávy. Více než 35 zástupců médií se snažilo ulovit snímky přítomných celebrit, procházejících se v záři reflektorů fotoaparátů a TV kamer. Ne nadarmo se proto této události přezdívá "chrtí Oskaři". Obálky se jmény vítězů této prestižní soutěže otevíraly a ocenění předávaly české celebrity a pozvání přijaly také umělecké osobnosti jako František Ringo Čech, Andrea Kalivodová, Tereza Kostková, Vendula Křížová, Tomáš Matonoha, Sandra Nováková, Ivo Pavlík, Aneta Savarová, Lenka Vacvalová a Kateřina Sokolová. Pozvání prezidenta České greyhound dostihové federace přijali i zástupci módního Boutique Dior Praha, paní ředitelka Dora Catalano a pan Karel Walter, visual merchandiser expert.

Jméno absolutního chrtího vítěze večera vyňala z obálky a vyhlásila slavná operní pěvkyně, paní Andrea Kalivodová. Do síně slávy velmistrů se letos zapsala drobná greyhoundí fena NewMac DIOR, domácky zvaná Diorka, která své prvenství obhájila již potřetí a získala tak nejvyšší ocenění ve své kategorii sprint fena. Diorka na ocenění dorazila ve své vlastní limuzíně BMW 750 AXL se zlatým nápisem Velmistr DIOR.

"Tradiční velmistrovská limuzína jezdí se jménem velmistra celý rok," řekl pan Zdenek Grondol, prezident CGDF.

Velmistryně DIOR si neponechala svou zaslouženou velmistrovskou výhru ve výši 100.000,- Kč a věnovala ji nadačnímu fondu Veselý Senior, kterou zastupovala známá herečka a moderátorka, paní Tereza Kostková.

Můžeme prozradit, že chrtí celebrita Dior pro tento den zvolila róbu v rockovém stylu z černé kůže s kovovými cvoky, ze které vykukovala vypracovaná stehna s pořádnými kérkami. Její majitel s vítězkou Dior ladil, neboť zvolil outfit elegantní, ale taktéž v rockovém duchu. Více od Diorce - rockerce viz odkaz:

http://www.cgdf.cz/cs/Chrti-princezny-Jo-Ne.html

Svůj outfit vytříbila k dokonalosti i další chrtí závodní fenka, Queen Vuitton, která exceluje spíše v oblasti krásy greyhoundů, a která přišla poblahopřát svým štastnějším závodním partnerům, mladým greyhoundům Big Daddy Gucci (domáckým jménem Gučínek), který si odnesl sošku zlatého chrta za kategorii sprint a Cool Dolce (domáckým jménem Dolčínek), který získal sošku zlatého chrta za klasickou délkovou distanci. Greyhoundí fenka Queen Vuitton, domáckým jménem "Vitonka", vzbudila ohlas svými drápky nalakovanými v oblíbené barvě pink, ladícími s barvou šatů její majitelky. Na krku Vitonce zářil šperk - obojek v barvě zlaté a hnědé, s vyšitým jejím jménem.

České osobnosti podřídily svůj outfit významu této slavnostní akce a tak bylo možno potěšit oko různými zdařilými outfity, vynikala zejména moderátorka večera - zpěvačka Heidi Janků.

Za Českou greyhound dostihovou federaci

Michal Kašpar

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-dostihy-psi-chrti-ČGDF-ocenění

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.