Chrtí velmistryně Dior přijela vlastní limuzínou!

Zlatý chrt Golden Greyhound Awards 1

Zlatý chrt Golden Greyhound Awards 1

Zlatý chrt Golden Greyhound Awards 2 Zlatý chrt Golden Greyhound Awards 3 Zlatý chrt Golden Greyhound Awards 4 Zlatý chrt Golden Greyhound Awards 5

Chrtí velmistryně Dior přijela na Golden Greyhound Awards vlastní limuzínou! Každý rok se skupina chrtích závodníků utká o cenu Zlatý chrt, která je udílena nejlepším závodním greyhoundům uplynulé dostihové sezony. Někteří chrti nasbírají těchto zlatých sošek za svou běžeckou kariéru dokonce několik. Vyhlášení Zlatého chrta 2012 proběhlo v hotelu Esplanade a bylo již tradičně moderováno zpěvačkou Heidi Janků, která sama o chrtech občas zpívá, a doprovázeno účastí českých osobností.

Nejen osobnosti, ale rovněž chrti přijeli na tuto ojedinělou událost v limuzínách, ze kterých vystoupili rovnou na hollywoodský “red carpet“ a užili si svůj okamžik slávy. Ne nadarmo se proto této události přezdívá “chrtí Oskaři“. Obálky se jmény vítězů této prestižní soutěže otevíraly a ocenění předávaly české celebrity a pozvání přijaly také umělecké osobnosti jako František Ringo Čech, Andrea Kalivodová, Tereza Kostková, Vendula Křížová, Tomáš Matonoha, Sandra Nováková, Ivo Pavlík, Aneta Savarová, Kateřina Sokolová.

Šampionát Zlatý chrt, který pořádají členové CGDF - České greyhound dostihové federace, generuje každým rokem vítěze v několika závodních kategoriích. Vítězové obdrží titul Zlatý chrt - Vítěz, a pokud své prvenství v dané kategorii obhájí i v dalších sezónách, přidává se jim k získanému titulu stupeň Mistr a v dalším roce Velmistr.

Do síně slávy velmistrů se letos zapsala drobná fena NewMac DIOR, domácky zvaná Diorka, která své prvenství obhájila již potřetí a získala tak nejvyšší ocenění ve své kategorii sprint fena. Na ocenění dorazila ve své vlastní limuzíně BMW 750 AXL se zlatým nápisem Velmistr DIOR. Více o Dior - viz odkaz:

http://www.cgdf.cz/cs/dior-v-greyhound-chateaux-praha.html

"Tradiční velmistrovská limuzína jezdí se jménem velmistra celý rok“, řekl pan Zdenek Grondol, prezident České greyhound dostihové federace (CGDF).

Svou velmistrovskou výhru ve výši 100.000,- Kč se Diorka rozhodla věnovat nadačnímu fondu Veselý senior, který pomáhá seniorům k jejich uplatnění ve společnosti. Šek přišla převzít patronka nadace, herečka a moderátorka Tereza Kostková, která má sama psy moc ráda. "Za svůj život jsem měla dvě fenky. Ta druhá žila 14 let, takže historek nesčetně - zakousnutá slepice, spolknutý míček a jiné dramatické situace. Chrti prominou, byly to pudlice, ale chrtům moc děkuji za jejich CHaRiTu. Je vidět, že jakýkoli pes je vskutku přítelem člověka,“ řekla dojatě Tereza Kostková a převzala šek. Výhru ve svých kategoriích obdrželi také greyhoundi Big Daddy Gucci a Cool Dolce. Dále viz odkaz: http://www.cgdf.cz/cs/nejrychlejsi-chrti-greyhoundi-cr-r-2012.html

Vítěze přišla pozdravit greyhoundí závodnice, která exceluje spíše v oblasti krásy greyhoundů, greyhoundí fenka Queen Vuitton. Dále viz odkaz: http://www.cgdf.cz/cs/queen-vuitton-a-louis-vuitton.html

Zdenek Grondol se nechal slyšet, že: „Vítězné chrty může veřejnost vidět na novém sportovišti v Praze 5 Motole, kde kromě chrtích dostihů budou závodit také bruslaři, cyklisté a piloti elektrických motokár.“

Součástí Golden Greyhound Awards bylo i odhalení nového chrtího obrazu, který opět namaloval František Ringo Čech. Obraz nese název “Zlatá Dior - Těžká volba“ a byla k němu od autora napsána i legenda, která je kvůli lechtivému humoru ovšem těžko publikovatelná. Na obraze je zobrazena vítězka Dior, která se rozhodla po výhře zvolnit a založit rodinu. Ve vedlejších kotcích je několik krásných a dobře vyvinutých chrtů, na které si chrtí velmistryně myslí.

Na akci bylo mnoho osobností, které mají ke psům pozitivní vztah nebo i nějakého vlastní.

Andrea Kalivodová řekla: "Pejsky mám moc ráda," prozradila Andrea. "Je mi líto, že mi současná pracovní vytíženost neumožňuje žádného takového pejska vlastnit, chrti jsou krásná plemena, mají v sobě eleganci a půvab, takového bych domů brala hned," dodala s úsměvem.

Za Českou greyhound dostihovou federaci

Michal Kašpar

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-dostihy-psi-chrti-ČGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.