Alukov HZ nabízí stovku pracovních míst

Přibližně sto nezaměstnaných zmizí z registru chrudimského úřadu práce. Společnost Alukov HZ, spol. s r.o. nabírá na začátku sezony nové zaměstnance. Ti budou v hlavním sídle firmy v Orli, případně v halách v Kočí u Chrudimi, vyrábět zastřešení bazénů, vířivých van a zastřešení teras.

"Přestože jde o poměrně náročnou práci, své uplatnění v naší firmě nacházejí i ženy. V současnosti jich přímo ve výrobě pracuje zhruba pětina," uvedl generální ředitel společnosti Jan Zitko. O práci v jedné z nejvýznamnějších firem na Chrudimsku je obrovský zájem. O místo se zde uchází až třikrát více uchazečů, než může firma zaměstnat. Bývalý chrudimský okres má totiž v Pardubickém kraji dlouhodobě druhou nejvyšší nezaměstnanost hned po svitavském okrese. Podle statistického úřadu je teď v celém kraji bez práce 7,8 procenta obyvatel mezi 15 a 64 lety. Velká část obyvatel regionu musí za prací dojíždět, převážně do Pardubic.

Už od pondělního rána v Alukovu čekaly na pracovní pohovory desítky lidí. Přijímací pohovory přitom budou pokračovat ještě ve čtvrtek 21. a 28. března. "Vedle osvědčených zaměstnanců, kteří u nás v minulosti již pracovali, nabereme také čtyři desítky nových. Na pohovor se jich například v loňském roce dostavilo přibližně 150," dodal Zitko.

Mezi zájemci o práci jsou především lidé z nejbližšího okolí, a to i přesto, že jim Alukov HZ nabízí smlouvu na dobu určitou. V zimní sezoně je totiž odbyt zastřešení bazénů, vířivých van a zastřešení teras nižší. Úměrně s tím se snižuje i objem výroby, protože všechna zastřešení jsou vyráběna na míru, přesně podle potřeb a požadavků zákazníků, a nemohou se tedy montovat do zásoby.

Počet zaměstnanců firmy Alukov HZ, spol. s r.o. se tak se začátkem dubna rázem přehoupne přes tři stovky.

Kontakt:

Eva Myšíková

PR Manažerka Alukov HZ, spol. s r.o.

tel.: 725767602, e-mail: e.mysikova@alukov.cz

Klíčová slova ČR-průmysl-zaměstnanost-firmy-Alukov HZ

Oblast
Pardubický (pu)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.