V Praze zahajuje činnost Umělecká škola Tomáše Kubíka

V únoru zahajuje ostrý provoz nová Umělecká škola Tomáše Kubíka, mladého malíře, který už si vydobyl na české scéně značné renomé. Škola nabízí celou paletu malířských a kreslířských kurzů pod vedením zkušených lektorů. Mohou ji navštěvovat jak úplní začátečníci včetně dětí, tak zkušenější malíři, kteří si chtějí zdokonalit svoji techniku. Škola sídlí v ateliérových prostorách v ulici Politických vězňů na Praze 1.

"Jsme tu pro všechny, kteří v sobě cítí touhu malovat, kreslit a prostřednictvím výtvarného umění nechat promluvit svůj talent. Mnoho lidí má v sobě tuto touhu zasutou, ale zatím neměli možnost ji uskutečnit. Pro naše žáky pořádáme nejenom kurzy, ale také chodíme na komentované návštěvy českých galerií nebo vyrážíme do zahraničí, například do světových galerií ve Vídni, Drážďanech, Madridu," říkají zakladatelé MgA. Tomáš Kubík a ing. Lilija Voršilková.

MgA. Tomáš Kubík je absolventem atelieru klasických malířských technik na pražské AVU. Vystavoval mnohokrát doma i v zahraničí a jeho dílo je také zastoupeno v Národní galerii v Praze . Mezi dalšími lektory jsou například akademický malíř Milan Fibiger, jehož práce zdobí řadu knižních titulů, MgA. Filip Kudrnáč, zkušený portrétista a krajinář, MgA. Zdeněk Daněk, vynikající malíř přírodních motivů, MgA. Klára Stodolová, jež se specializuje na akvarel a další (viz http://www.malbaakresba.cz/lektori.

Dětské kurzy vede MgA. Mgr. Libuše Vendlová, která má jak umělecké, tak pedagogické vzdělání s dlouholetou praxí, a MgA. Zuzana Kieferová, jež vede kurzy etnického malování pro děti.

Lektoři mají za sebou studia na uměleckých a pedagogických vysokých školách, jsou činnými umělci, kteří vystavují a věnují čas vlastní tvorbě a mají i bohaté zkušenosti s učením a vedením uměleckých kurzů.

ikona MgA. Tomáš Kubík

Kontakt:

http://www.malbaakresba.cz

Mgr. Petr Jedlička

Tel.: 774 303 303

e-mail: petr.jedlicka@gmail.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-školy-výtvarné-Kubík-firmy-Alperg Communication

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.