AbbVie slaví vstup na trh se zaměstnanci a pacienty, a to jako nová globální biofarmaceutická společnost

Zvon na Newyorské burze cenných papírů zahajující obchodování s akciemi AbbVie po odštěpení od společnosti Abbott oznamuje zaměření nové společnosti na řešení závažných zdravotních problémů prostřednictvím pokročilých terapeutických postupů.

S tržbami 18 miliard dolarů je společnost AbbVie světovou jedničkou v biologické léčbě a její dynamické portfolio nových produktů spojuje dosavadní úspěšnou historii s očekávaným potenciálem dlouhodobého růstu

AbbVie (NYSE:ABBV) dnes vstoupila na trh jako nezávislá biofarmaceutická společnost. Zaměstnanci a pacienti společnosti AbbVie se tak připojili do skupiny předních farmaceutických firem, aby poprvé v roce 2013 rozezněli zvonek na Newyorské burze cenných papírů.

S bohatou historií 125 let vývoje farmaceutických přípravků v sobě společnost AbbVie spojuje zaměření a nadšení pro špičkové biotechnologie se zkušenostmi a strukturou dlouhodobě vedoucího hráče na farmaceutickém trhu. AbbVie vstupuje na trh jako globální společnost s odhadovanými ročními tržbami 18 miliard amerických dolarů a s nekompromisním závazkem nadále zvyšovat svoji hodnotu pro akcionáře, ale také přinášet prospěch pacientům ve 170 zemích, kde společnost působí. Příslibem je potenciál dlouhodobého růstu a fakt, že ve své historii společnost pravidelně vyplácela dividendy svým akcionářům.

"Dnešek je pro nás všechny ve společnosti AbbVie mimořádně důležitý: Uvádíme na trh novou společnost s ohromným dědictvím, neuvěřitelným portfoliem, solidní pipeline (novými produkty do budoucna) a nadšenými lidmi, kteří jsou zárukou dalšího růstu," říká Richard A. Gonzalez, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti AbbVie. "Máme v úmyslu přinášet našim akcionářům podstatnou hodnotu a víme, že toho můžeme dosáhnout jen tehdy, budeme-li pro naše pacienty dělat jen to nejlepší. A proto se musíme vytrvale zaměřovat na inovace napříč celou naší společností."

Silné, dobře řízené obchodní a produktové portfolio

Společnost AbbVie vstupuje na trh s týmem zkušených vedoucích pracovníků, kteří dobře vědí, jak společnost AbbVie řídit, aby dosahovala dlouhodobého ziskového růstu, a kteří prokázali schopnost komerčně využít vědecké objevy ve prospěch pacientů. Jako jediná firma ve farmaceutickém průmyslu přijala společnost AbbVie efektivní a cílený obchodní model vybudovaný na širokém portfoliu předních léků na trhu, který jí umožňuje investovat do terapií zítřka.

http://www.abbvieinvestor.com/phoenix.zhtml?c=251551&p=irol-IRHome

Portfolio obsahuje jak rostoucí, tak dlouhodobě úspěšné značky, včetně světové biologické jedničky HUMIRA, a dále pak značky jako Lucrin, Synagis, Kaletra, Norvir a Zemplar.

Dlouhodobý růst AbbVie garantuje přesvědčivé portfolio nových produktů do budoucna - 60 přípravků ve fázi klinického testování, mezi nimiž je i 20 produktů, jež jsou v pokročilém stádiu klinického testování. Dále jej podpoří i nové objevy zaměřující se na závažná onemocnění, jako je žloutenka typu C, revmatická artritida, psoriáza, roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, spondyloarthropatie, mnohočetný myelom či endometrióza. Od roku 2006 společnost AbbVie ve svém vývojovém portfoliu zdvojnásobila počet přípravků

S těmito a dalšími produkty ze svého portfolia společnost AbbVie rychle vyvíjí terapeutické postupy, které přinášejí významné klinické výsledky, pomáhají pacientům a vytvářejí ekonomickou hodnotu společnosti.

http://www.abbvie.com/research-innovation/pipeline.html

Přístup AbbVie k inovacím

Hledání nových vědeckých objevů a jejich transformace na efektivní léky je základem poslání a podnikatelské činnosti společnosti. Ke splnění těchto cílů se výzkum a vývoj AbbVie řídí pacienty: začínáme u hlubokého pochopení mechanismů závažných onemocnění, na které se zaměřujeme, a poté pečlivě vyhodnocujeme potřeby pacientů, plátců a regulačních orgánů po celém světě. Vědci společnosti se při své práci zaměřují na cíle, které mají nejlepší potenciál zásadním způsobem změnit způsob, jakým budou závažná onemocnění v budoucnosti léčena.

Společnost AbbVie se zavázala přistupovat k inovacím flexibilně a kooperativně, a to ve všech svých sedmi globálních zařízeních pro výzkum, vývoj a výrobu. Vědci společnosti spoléhají na patentované technologie a metody, které jim u nejslibnějších přípravků pomáhají rychleji přecházet od laboratorního výzkumu ke klinickému testování. Výzkum společnosti AbbVie funguje na modelu spolupráce, který hledá cesty a objevy z vlastních zdrojů i ve spolupráci s externími vědeckými institucemi.

http://www.abbvie.com/research-innovation/home.html

Zaměření na pacienty

Společnost AbbVie se zaměřila na vývoj specializovaných farmaceutických přípravků, které mají pomáhat řešit nejsložitější zdravotní problémy na světě. Obzvláště jde o chronická onemocnění, která nyní představují až 75 % veškerých nákladů na zdravotní péči. Vyvíjením nových specializovaných léčebných metod, které zlepšují zdravotní stav pacientů, společnost AbbVie a její lidé napomáhají snižovat dlouhodobé zdravotní a ekonomické dopady těchto zdravotních obtíží. Podporou pacientů v jejich snaze optimalizovat výsledky své léčby společnost AbbVie rovněž pracuje na uspokojování potřeb pacientů nad rámec výrobce a distributora léků.

http://www.abbvie.com/responsibility/patients-first/home.html

Odhodlaní zaměstnanci vytvářejí budoucnost

28.000 zaměstnanců společnosti AbbVie po celém světě se věnuje uspokojování potřeb pacientů. Mají nadšení, zkušenosti a schopnosti inovovat a objevovat řešení pro nejtíživější zdravotní problémy kdekoliv na světě.

"Společnost AbbVie dnes uvádíme na trh s nezlomným závazkem každého našeho zaměstnance vypořádat se s nejzávažnějšími zdravotními obtížemi na světě a pomoci lidem žít zdravěji a lépe," říká Gonzalez. "Navazujeme na bohaté dědictví společnosti Abbott, ale coby biofarmaceutická společnost využíváme nového ducha a nové přístupy. Naším cílem je, aby přetrvávajícím odkazem společnosti AbbVie bylo nalézání léčby takových onemocnění, která byla považována za neléčitelná. Chceme řešit problémy, které jiní považovali za neřešitelné."

Fakta o společnosti AbbVie

- Sídlo společnosti: Severní Chicago, Illinois, USA

- Výkonný vedoucí tým:

- Richard A. Gonzalez, předseda představenstva a výkonný ředitel

- Carlos Alban, výkonný viceprezident, globální obchodní transakce

- William J. Chase, výkonný viceprezident a finanční ředitel

- Laura Schumacher, výkonný viceprezident, obchodní vývoj a externí vztahy a všeobecné poradenství

- John M. Leonard, M.D., Seniorní viceprezident, ředitel pro vědu

- Timothy J. Richmond, Seniorní viceprezident a ředitel lidských zdrojů

Stát se AbbVie

AbbVie (NYSE:ABBV) je globální biofarmaceutická společnost, jež vznikla v roce 2013 odštěpením od společnosti Abbott a zabývá se výzkumem a vývojem léčivých přípravků. Společnost AbbVie spojuje zaměření na špičkové biotechnologie se zkušenostmi a strukturou dlouhodobě vedoucího hráče na farmaceutickém trhu. Posláním společnosti je prostřednictvím svých zkušeností, nadšených a obětavých pracovníků a unikátního přístupu k inovacím vytvořit a tržně využít pokročilé léčebné postupy, které se zaměřují na některá z nejkomplikovanějších a nejzávažnějších onemocnění na světě. Cílem společnosti AbbVie je pomáhat pacientům žít zdravěji a spolupracovat na udržitelných řešeních v oblasti péče o zdraví. V roce 2013 bude společnost AbbVie zaměstnávat přibližně 28.000 lidí po celém světě a své léčebné přípravky nabízet ve více než 170 zemích. Bližší informace o společnosti a jejích lidech, portfoliu a závazcích naleznete na http://www.abbvie.com a http://www.abbvie.cz

Sledujte @AbbVienews na Twitteru nebo si prohlédněte nabídku zaměstnání na naší stránce na Facebooku.

Kontakt:

Petra Huncarova

Tel: +421 2 4910 1719

Email: petra.huncarova@abbott.com

Klíčová slova ČR-USA-farmacie-firmy-AbbVie

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.