Info pro motoristy: nouzový jízdní pruh je v Rakousku povinný

Důležitá informace pro motoristy: od 1. ledna 2012 musí být na všech silnicích v Rakousku vyhrazený nouzový jízdní pruh pro vozidla záchranných složek vždy, když se vytvoří kolony na dálnicích nebo rychlostních silnicích. Nouzový jízdní pruh jsou řidiči motorových vozidel na dálnicích a rychlostních silnicích povinni automaticky vytvořit a nechat volný, kdykoli se vytvoří kolona nebo dopravní zácpa tak, aby se vozidla záchranných složek rychleji dostala na místo nehody.

Vytvoření tohoto jízdního pruhu je povinné od okamžiku kdy vozidla začínají zpomalovat a je zjevné, že dojde k dopravní zácpě, a to bez ohledu na to, zda se v dohledu nachází vozidlo záchranných složek či nikoli. Toto nařízení platí pro všechna vozidla.

Na dálnicích a rychlostních silnicích se dvěma jízdními pruhy:

Všechna vozidla jedoucí v levém jízdním pruhu se musí zařadit co nejvíce vlevo. Všechna vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu se musí zařadit co nejvíce vpravo. Motoristé jedoucí v pravém jízdním pruhu mohou k tomuto účelu využít i odstavný pruh.

Na dálnicích a rychlostních silnicích s více než dvěma jízdními pruhy:

Všechna vozidla jedoucí v levém krajním pruhu se musí zařadit co nejvíce vlevo, zatímco vozidla v ostatních pruzích se musí zařadit co nejvíce vpravo. Motoristé v pravém krajním pruhu mohou k tomuto účelu využít i odstavný pruh.

Pro získání více informací prosím kontaktujte organizaci ASFINAG-Service Center na telefonním čísle +43 (0)1 955 12 66 nebo e-mailem na info@asfinag.at. Příslušné informace najdete také na internetu, na webové stránce http://www.rettungsgasse.com

Tisková kancelář

ASFINAG

Christoph Pollinger

Tel.:+43 664 60108 16841

Email: christoph.pollinger@asfinag.at

http://www.asfinag.at

Klíčová slova Rakousko-automobilová-hasiči-zdraví-ASFINAG

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.