VIP Greyhound White Elbony * Zlatý chrt Velmistr Double

Kristýna Leichtová, Barbora Poláková a chrtí Velmistr White Elbony

Kristýna Leichtová, Barbora Poláková a chrtí Velmistr White Elbony

Zlatým písmem se již podruhé zapsal závodní greyhound White Elbony do síně slávy Velmistrů v závodní kategorii šampionátu Zlatý chrt České greyhound dostihové federace.

Tento titul získal White Elbony v roce 2011 v závodní kategorii 300/525 m za vítězství v sezónách 2008, 2009 a 2010 a v závodní kategorii 300 m za vítězství v sezónách 2009, 2010, 2011. Dostihový greyhound White Elbony prokazuje, že je univerzálním závodníkem - skvělý na sprinterských distancích i distancích classic, což se přírodě málokdy podaří.

Více o Zlatých chrtech: http://www.cgdf.cz/cs/zlaty-chrt-golden-greyhound.html

Zkráceně lze říci, že zatímco byl závodící White vnímán po tři dostihové sezóny jako univerzální hráč na dostihovém kolbišti v závodní kategorii 300/525 m, ve dvou dostihových sezónách sbíral body dle svého umístění v závodech mimoděk i v další závodní kategorii - ryze sprinterské a ve třetím roce se jí věnoval zcela. Pro zisk double titulu Zlatý chrt - Velmistr šlo o prozíravou strategii jeho kouče. Závodní greyhoundi formule CGDF sbírají body dle svého umístění v konkrétním závodu po celou dostihovou sezónu.

Chrtí velmistr prokazuje nejen fyzické, mentální, ale i skvělé genetické předpoklady k tomuto druhu sportu, neboť výkon psa i trenéra není soustředěn do jednoho či více stěžejních závodů, ale trvalou kondici a skvělý zdravotní stav sportovce je nutno udržet po tři dostihové sezóny, což je nejen u závodních greyhoundů opravdu nesmírně těžké.

Velmistr greyhound White Elbony prokazuje po všech stránkách skvělý genetický materiál vrcholového sportovce. Více v odkaze:

http://www.cgdf.cz/cs/white-zlaty-chrt-velmistr-formule-cgdf.html

Závodní šampión White si vytvořil svůj ojedinělý závodní styl, kterým stíhá návnadu na oválu dostihové dráhy a který je právem přirovnáván k proslulému závodnímu stylu pilota Schumachera, když závodil v F1 za stáj Ferrari. White chytře využívá klopení závodního oválu ke svému zrychlení a nemíchá se mezi ostatními závodícími chrty. V tom se závodník White liší od ostatních chrtích sportovců a v tom je, mimo jiné, jeho velikost.

White Elbony je přímý potomek australské dostihové legendy Big Daddy Cool, Top plemeníka celého světa a irské závodnice Elbony Spirit. Dědeček greyhounda White je legenda australského greyhoundího sportu jménem Just the Best.

Na pomyslném poháru konstruktérů tohoto skvělého „závodního stroje“ se podílely australské a irské chovatelské stanice, do České republiky chrtí štěně letecky importoval pan Zdenek Grondol. White Elbony závodil pouze na dostihových drahách s pískovým tělesem, majitel jej stavěl pouze do chrtích závodů s dostihovým systémem povolujícím pouhý jeden start v jednom dni.

Závodní ocenění Zlatý chrt - Velmistr 2011 si greyhound White Elbony převzal na slavnostním vyhlašování vítězů závodního šampionátu - na Golden Greyhound Awards v Praze - dne 24.3.2012 v Hotel Esplanade Prague.

Česká greyhound dostihová federace

Rudolf Želinský

Víceprezident a sekretář

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=no ne&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-dostihy-psi-chrti-ČGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.