Asociace certifikovaných jazykových škol schválila nová pravidla pro certifikaci

ACERT - Asociace certifikovaných jazykových škol schválila 23.11.2011 na svém pravidelném zasedání v Ostravě nové inspekční schéma.

ACERT - Asociace certifikovaných jazykových škol je jediná profesní organizace věnující se v České republice oblasti jazykového vzdělávání v terciárním vzdělávacím sektoru, jejíž členové jsou povinni se pravidelně certifikovat. Sdružuje jazykové školy z Prahy, Brna, Ostravy, Českého Těšína a Kolína, členské školy mají pobočky a lektory na celém území ČR.

Důvodem přijetí nové verze pravidel byla zejména snaha o větší transparentnost, přiblížení se zákazníkům z řad personalistů i veřejnosti a podpora zájemců o členství v ACERT. Nová pravidla jsou poprvé v češtině (dosavadní verze byly dostupné pouze v angličtině) a jsou podrobnější. Poskytují tak detailní představu o kvalitě prověřované vstupní certifikací a následnými pravidelnými recertifikacemi.

I nová pravidla zachovávají principy členství v ACERT, tedy zejména povinnost školy poskytovat o sobě pravdivé informace, zaměstnávat kvalifikované lektory, připravovat kvalitní vzdělávací programy, disponovat dostatečným zázemím, pravidelně školit své lektory a pracovat se zpětnou vazbou klientů i zaměstnanců.

Nová pravidla jsou veřejně přístupná na webu asociace (http://acert.cz/imgdata/167/img74.pdf.

ACERT Asociace certifikovaných jazykových škol, o.s.

Kolodějská 8/3077

110 00 Praha 10

http://www.acert.cz

Kontakt:

Andrea Křížková, předsedkyně asociace

e-mail: info@acert.cz, tel.: 602 193 978

Martin Hejhal, člen představenstva

e-mail: martin.hejhal@acert.cz, tel.: 731 502 531

Klíčová slova ČR-školy-firmy-ACERT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.